Flava Like This posúva hranice umenia.

Johnny Perfekto, Layla, Hula a Grimaso. Štyria výrazní a talentovaní slovenskí umelci sa stretli, aby spojili tanec, spev, DJjing a fantasy maľbu do jedného umeleckého experimentu. Zdanlivo nespojiteľná kombinácia rôznych štýlov umenia prináša ich spoločný projekt, aký tu ešte nebol. Video Flava Like This posúva hranice umenia! My sme boli pri natáčaní a porozprávali sa s každým zvlášť o tejto spolupráci.

Čo vás presvedčilo, že ste sa rozhodli zúčastniť sa na tomto projekte?

 

Johnny Perfekto:

Bola to možnosť byť originálnym, a tak prejaviť svoje schopnosti tanečníka, režiséra, hypera a lídra. Mal som veľký priestor pre kreativitu a samozrejme hip – hop, ktorým žijem vyše 20 rokov. Mal som jasnú predstavu, ako sa to bude uberať, keďže som vyrastal na RUN DMC, lebo je to tiež aj o tejto legendárnej skupine.

Layla:

Rozhodnúť sa pre ponuku na tomto projekte nebolo pre mňa vôbec ťažké.

V prvom rade sa mi páči značka adidas a keď som sa dozvedela, aké zloženie umelcov bude v tomto projekte, srdce mi poskočilo.

Odpoveď  bola teda jednoznačná. 🙂

Hula:

Samotná svieža  idea tohto  projektu  ma okamžite  oslovila,  a preto som vôbec nerozmýšľala, či do toho ísť, či neísť. V neposlednom rade už samotná ponuka spolupráce  s adidas Originals bola pre mňa  veľkým komplimentom a už pri prvom nahliadnutí do scenára som si bola istá, že výsledný produkt bude určite cool 🙂

Grimaso:

V prvom rade ma presvedčila zaujímavá kombinácia umelcov, ktorá sa stretla pokope, aby vytvorila niečo originálne. V minulosti som spravil kopec vecí, ale ešte ani jednu, kde sa spája tanec, výtvarné umenie a spev.

 

Ako ste vnímali samotné natáčanie videa a spoluprácu s kolegami?

Johnny Perfekto:

S Grimasom sa poznáme dlho a keď sa stretneme, je tam vzájomná úcta a radosť… Som rád, že pre mňa urobil skladbu, ktorú sme dostali omnoho vyššie do tohto projektu… Tvorbu skladby Flava Like This sme si užívali ako z čias, keď to nebolo o peniazoch a užívali sme si Hip Hop pre našu radosť zo srdca.

Layla je veselá a krásna žena, ktorá prináša ženský vibe, ktorý je určite nekonfliktný a dodáva hudbe tú správnu energiu. Som prekvapený a veľmi rád, ako to zaspievala a zarepovala. Text je taktiež skvelý. Išla do toho s vierou a nadšením niečo pre seba urobiť. Teším sa na jej ďalšie skladby…

Hula ma taktiež prekvapila svojou prácou a talentom. A som rád, že je v projekte ďalšia žena originálneho charakteru, čo sa pre adidas hodí. Celkovo, natáčanie bolo úžasné, ako aj team ľudí, ktorý stál za ním. Ľudia z adidasu, agentúry a3.boot, náš manažér Tomáš Štibrány a celá Hip Hop Fakulta tanečníkov dodávali projektu pozitívne naladenie počas celého dňa. Som rád, ako spolupracoval a dával priestor účinkujúcim režisér Branislav Vincze. Robilo sa mi veľmi dobre. Ale nedá sa povedať, že moja práca je práca, skôr zábava…

Layla:

Natáčanie bolo vo výbornej, jednotnej a láskyplnej atmosfére, takže som si ani neuvedomila, aká som po celom dni fyzicky vyčerpaná.

Milujem kameru, takže som si to užila naplno 🙂

Hula:

Aj keď  som sa so všetkými poznala len zbežne, nemala som pred natáčaním  žiadne zmiešané pocity, a už na prvých stretnutiach pred natáčaním a pri malých zmenách scenára sme zažili množstvo zábavných momentov, ktoré ma presvedčili, že žiadne obavy nie sú na mieste.

Grimaso:

Celý natáčací deň bol jedna veľká párty, aspoň pre mňa, lebo som celý ten čas hral na gramcoch a robil to, čo ma baví, plus samozrejme, nejaké tie povinnosti týkajúce sa scenára 🙂

 

Každý z vás reprezentuje iný druh umenia. Ich fúziou vznikol originálny projekt. Čím vás prekvapil a ako hodnotíte samotný výsledok?

Johnny Perfekto:

Prekvapením bol každý moment a zmena, ktorá bola lepšia a lepšia. Ja som to prijímal, užíval si to  a dotváral … Mal som pocit, že aj keď nastal nejaký problém, že to ani problém nebol a celý team bol tak nastavený … všetko šlapalo !

Layla:

V mojom živote sa riadim aj týmto heslom: ak máš talent a máš čo ponúknúť, makaj na sebe, rob to so srdcom a naplno. Ak cítiš lásku a chceš ju zdielať, nie je nič krajsie, ako ju vyjadriť umením.

Celý tento projekt ma veľmi inšpiroval a ďakujem za tú možnosť.

Hula:

Na začiatku ma asi možno najpríjemnejšie prekvapila informácia, že budem s mojim umením tiež priamou súčasťou videa, lebo vačšinou som sa stretávala s takou variantou, že bola použitá len moja tvorba a moja osobnosť ostala divákom skrytá. V tomto videu som priamo pri mojej tvorbe jeho súčasťou,  rovnako ako aj ostatní umelci, pre  ktorých je  takáto forma určite bežnešia –  teda spevom , tancom  a dj-ingom. Táto zmena mi bola nadmieru sympatická.

Grimaso:

Výsledok je spontánne dielo mladých ľudí, pričom každý reprezentuje svoju umeleckú oblasť. Samozrejme, bez vizuálneho spracovania by to dielo nebolo kompletné, preto by som chcel spomenúť režiséra a celý jeho team za skvele odvedenú prácu. Som rád, že som sa mohol niečoho takého zúčastniť a byť svedkom spojenia originálnych talentovaných ľudí.

 

Aké ďalšie aktivity vás v najbližšom období čakajú a kde vás budú môcť vaši fanúšikovia  vidieť alebo počuť? 

Johnny Perfekto:

Začal sa ďalší školský rok. Naša tanečná škola – HIP HOP FAKULTA – sa rozrastá a vyhľadáva nás čoraz viac ľudí, ktorí si môžu s nami zatancovať v našich pobočkách v Bratislave, Rusovciach, Trnave a Seredi.

Máme rozpracovaných množstvo ďalších spoluprác ako napríklad s Monikou Bagárovou, 4D. Pripravujem klip pre Rytmusovu produkciu, čaká ma spolupráca s Dj Popperom, internetová tanečná škola, show po celom Slovensku ….

Sme dosť pružní, kreatívni a hlavne odvážni, čo sa týka nových vecí, takže určite prídu ďalšie ponuky a keďže máme radi výzvy, radi sa do nich pustíme s nadšením urobiť niečo originálne!:)

Layla:

Celý október budem dokončovať album. Všetky info o Layle nájdu fanúšikovia na FB stránke https://www.facebook.com/laylask

Hula:

Do polovice novembra 2013  bude pár mojich diel súčasťou výstavy Salón mladých výtvarníkov 2013, v Audi Exclusive Gallery v Bratislave.

Na  február 2014  som dostala ponuku vystavovať v Múzeu Andyho Warhola v Medzilaborciach, takže moje práce uvidíte taktiež v týchto priestoroch.

Grimaso:

Momentálne pracujem na svojom producentskom albume, ktorý vyjde  v zime 2013. Bude tam veľa slovenských, českých umelcov, tak sa máte na čo tešiť.  Viac info nájdete tu:

https://www.facebook.com/djgrimaso

 

Pozrite si vídeo na http://www.youtube.com/watch?v=Npjw4rHuc9U