Festivalová DIVA: čo si obliecť tento rok na festival a zažiariť?

Letné festivaly so sebou okrem hudby, zábavy a oddychu prinášajú neskutočne veľa možností, ako prejaviť svoju osobnosť prostredníctvom módy. A vy si už isto lámete hlavu nad tým, čo si vezmete na seba na ten tohtoročný. Jedno je isté, outfit by mal byť nielen štýlový, ale aj pohodlný avšak najmä praktický. Predsa len s v ňom chystáte pretancovať celú noc.

 

Vzdušné šaty určite áno
Medzi kúsky, ktoré určite zvážte patria voľnejšie maxi či midi šaty, ktoré sú jednoznačne pohodlným kúskom. Navyše ak sú ľahkých prírodných materiálov. Môžete ich doplniť opaskom alebo výraznou bižutériou, ktorá je sama o sebe významným prvkom boho štýlu. Šaty na festival pokojne skombinujte s členkovými čižmami, alebo so stále obľúbenými biker boots. Kontrast kvetovaných, či volánových šiat a drsných topánok je v prípade festivalu to pravé orechové.

 

Stávka na istotu, šortky
Nesmrteľná klasika, ktorou nikdy nič nepokazíte sú jednoznačne šortky. Je na vás či zvolíte klasické džínsové, alebo výrazné kvetované. Tropické motívy patria medzi sezónnu vychytávku. Vyskúšajte k nim skombinovať crop top alebo bralette, takzvanú plavkovú podprsenku. Môžete sa v nich opaľovať a zároveň sú použiteľné aj ako vrchné oblečenie. V batohu zaberajú minimum miesta a vy tak zabijete dve muchy jednou ranou.

 

Festivalové must-have- opaľovací krém
Slnko vie byť poriadne ostré a vy asi nechcete stráviť koncert obľúbenej kapely v stane so zdravotníkmi, však? Myslite na svoje zdravie a vezmite si so sebou aj vhodný opaľovací krém, balzam na pery, pokrievku hlavy a hodiť sa vám určite budú aj slnečné okuliare 😉   A keďže sa po areáli budete presúvať prevažne po vlastných, budete potrebovať kvalitné, pohodlné topánky. Ideálnou voľbou sú preto práve vyššie spomínané biker boots či tenisky alebo sandáliky. Tie si ľahko zbalíte do ruksaku, ktorý je ideálnym spoločníkom na letných festivaloch. Ďalej vám stačí už iba dobrá nálada a skvelá partia J

Zdroj: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, La Femme, Pietro Filipi, Kara, Cellbes, VERO MODA, Ziaja, BiOrganica