Fero Mikloško: Stále je dosť žien, o ktoré sa treba postarať…

Vyučený umelecký krajčír so zameraním na kostýmy a kroje priniesol na Slovensko svoju vlastnú značku s jednoduchým názvom Mikloshko a prehliadnuť ju môže hádam len najväčší ignorant. Pravidelne predstavuje svoje nové kolekcie nielen oblečenia ale i doplnkov. Na pešej zóne v Bratislave sa môžete pokochať priamo v jeho predajni a vybrať si nejaký trendy kúsok. Určite v ňom zažiarite.

Kedy ste si uvedomili, že móda sa stane vašou životnou cestou?

Móda ma zaujímala odmalička.  Vyrastal som s dvoma sestrami, ktoré sa rady obliekali, a keďže nebolo v tej dobe  veľa možností, tak nás mamina ?obšívala?, štrikovala pre nás, čo sme pochytili všetci traja a mne to ostalo dodnes ako moja profesia a hobby.

 

Priblížili by ste nám vaše prvé dielo a pre koho bolo a viete,  čo je  s ním dnes?

Ak nerátam drobnosti,  ktoré som pošil pre  Barbie a spolužiačkam na základnej škole, ozajstným dielom  boli šaty pre Alenku Heribanovú  z farebného peria. Na tú dobu veľmi exkluzívne! Šaty časom ako boli uskladnené – predsa len to perie nemá až takú trvácnosť – sa postupne, ale hlavne jemne rozpadli.  Zostala iba sukňa.

 

Splnený sen – o kom ste snívali, že sa ukáže vo vašom modeli a splnilo sa, prípadne ešte o niekom snívate?

Určite to pre mňa bola Zdenka Studenková! Sníval som, ušil som, ukázala sa! Nemám momentálne v rámci slovenského šoubizu nijakú métu, ale nebolo by od veci, troška naše dámy z politiky, poslankyne a prvú dámu dať do poriadku .

 

Čas Vianoc – čo pre vás znamená?

Vianoce sú sviatkom, ktorý som nemával veľmi v obľube a za posledné roky to bolo len naháňanie sa a bez oddychu. Tri  dni prejedania sa nepovažujem za sviatok. Ale tento rok sa akosi veci menia, a aj sa teším. Dokonca.

 

Menu – čo na vianočnom stole nesmie chýbať?

Klasika, ktorú si vždy vychutnáme s priateľom u našich mám, ale doma to bude losos. Veď aj naše psíky musia byt účastné, a kaprom by sa pravdepodobne zadrhli.

 

Vzťah k darčekom – počúvate svojich blízkych celý rok a pomaly nakupujete, alebo milujete predvianočný zhon a nakúpite čo ostalo?

Darčeky som sa už naučil dávať a vymýšľať  veľmi prakticky.  Využívam buď internet, alebo obdarúvam tým, čo mám v ateliéri. Takže samé  exkluzívne darčeky!

 

Vám osobne aký darček poteší najviac?

Výraz obdarovaného človeka a tým je najčastejšie môj priateľ.

 

Silvester – divoký alebo v pokoji?

Po dlhom čase kľudných domácich silvestrov,  sa mi tento rok zažiadalo usporiadať veľkolepý kostýmový žúr pre par priateľov v jednom nemenovanom priestore v Bratislave. Bude to poriadny karneval so všetkým čo k tomu patrí.

 

Čo zaujímavé vás čaká v novom roku, na čo sa mimoriadne tešíte?

V novom roku mam nastavenú latku celkom vysoko, veľa projektov, prekvapení a samozrejme predstavenie sezónnych kolekcií.