Fashion LIVE! bol plný života

Vždy poteší keď príde projekt, ktorý v Bratislave zvýši jej kultúrny, metropolitný kredit. Ktorý je navyše na profesionálnej úrovni a prístupný širokej verejnosti- zadarmo. Občianske združenie MÓLO v tomto duchu pripravilo Fashion LIVE!. Módni fanatici, blogeri, ale aj náhodní okoloidúci mohli ochutnať štedrý kúsok zo slovenskej aj zahraničnej módnej tvorby, zúčastniť sa na workshopoch, seminároch a najmä vychutnať si jednu módnu prehliadku za druhou a to všetko v čarovných priestoroch Starej tržnice.

Známi aj neznámi

Dostať sa do povedomia širokej verejnosti, keď s navrhovaním ešte len začínate, určite nie je jednoduché. Módny biznis na Slovensku ani zďaleka nedosahuje také rozmery ako v ostatných krajinách. Preto je úžasné, že vďaka udalosti akou je Fashion LIVE! sa môžu aj mladí alebo verejnosti menej známi návrhári prezentovať svojimi modelmi. Predstavili sa napríklad finalisti súťaže Signal Fresh Fashion Contest a študenti Ateliéru Design Odevu z UTB Zlín.

Čerešničkou na torte bola prezentácia už známych módnych tvorcov, ktorými sa môže Slovensko hrdo pochváliť. Marcel Holubec W, Lubica Poncik, Veronika Lokajíčková, Jana Kuzmová, Petra Poórová a Boris Hanečka.

 

Móda je kultúra

Tak ako si človek rád pozrie kvalitný film, dobré divadelné predstavenie alebo zájde na dobrý koncert, tak by si môže zájsť aj na módnu prehliadku. Pretože aj móda je umenie, o to krajšie, že je nositeľné, využiteľné v bežnom živote. Vďaka akciám ako je Fashion LIVE! Je to už aj na Slovensku možné. Skrátka len tak si zájsť na módu, ktorá poteší oko aj ducha.

 

Zdroj: Fashion LIVE!