Farebná letná výbava: Aké kúsky by vám v letnom šatníku nemali chýbať?

Z pestrofarebných, výrazných vzorov priam srší dobrá nálada a v letných mesiacoch sa stávajú absolútnou nevyhnutnosťou. Toto leto sa bez nich tiež nezaobídeme. Ak  však chcete skutočne zaujať svojím vzhľadom, siahnite po takých modeloch, ktoré váš „look“ ozvláštnia nielen pri prechádzke mestom, ale aj v práci. Ukážeme vám ako na to!

 

Oblečte sa do farieb
Výbornou voľbou na leto sú samozrejme aj šaty s farebným motívom, alebo šaty vo výrazných farbách. Pri outfitovaní dbajte na správne vyváženie farieb a vzorov. Ak si zvolíte outfit s výraznejšími prvkami, dokombinujte k nemu už len jemné doplnky. Naopak ak ste si zvolili doplnky s tropickým motívom – topánky, kabelku či bižutériu, zvoľte následne jednoduchší outfit.

Ak váhate  nad tým, či si zaopatriť do vášho šatníka niektorý z tropických vzorov, presvedčí vás jedno veľké plus. Ak potrebujete schovať nejaké nedostatky zadovážte si väčší motív, napríklad motív tropických kvetov. Naopak ak si chcete zaobstarať plnšie tvary siahnite po drobnejších vzoroch. Ide ale o veľmi šikovný optický klam, ktorý ale  naozaj funguje.

Výrazné a pohodlné sandálky
Aj počas leta nastanú príležitosti, ktoré si vyžadujú elegantnejšiu avšak pohodlnú obuv. Sandáliky sú  jednou z najkomfortnejších topánok, ktoré sa nenosia už len na dovolenke na pláži. Sú dostupné vo viacerých prevedeniach – kožené, farebné, s kamienkami. Oceníte ich najmä v najhorúcejších dňoch pre ich prievzdušnosť a pohodlie. Preto by sandále mali tvoriť základ vašej letnej výbavy. Sú vhodné do práce, na prechádzku a pokojne aj na večerné akcie. Toto leto sa budú nosiť farebné a výrazné modely  a taktiež stavte toto leto na zlaté metalické odtiene, ktoré vynikajúco doplnia aj jednoduchšie outfity.

„Statement“ doplnky
Správne doplnky dokážu dokonale posunúť bežný outfit na vyššiu úroveň. Tohtoročnej letnej sezóne budú kraľovať výrazné kabelky, ktoré ľahko oživia váš jednoduchý outfit. Vyskúšajte napríklad strapce, ktoré sa v rôznych podobách vracajú do módy so železnou pravidelnosťou. Stačí aj jediný  strapcový doplnok a jednoznačne zabodujete. S doplnkami a bižutériou sa môžete taktiež vyblázniť do sýtosti. Vyvetrajte svoje extravagantné čelenky, náhrdelníky, náramky, veľké náušnice či trendy okuliare.  Ak ste milovníčkou klobúkov nasledujúcou vetou vás určite potešíme. Nič vás neochráni pred poludňajšími horúčavami lepšie než slamené klobúky. Ak ste ich doteraz využívali iba na dovolenke, tento rok v sebe nájdite odvahu a kľudne si ich nakombinujte do vášho každodenného outfitu, do práce či na prechádzku. Rafinovane pôsobia klobúky najmä v kombinácii s ľahkými, romantickými letnými šatami. Rozhodne vyskúšate!

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, cellbes.sk, Björn Borg, upbrands.sk