Eva Máziková má Vianoce už od ôsmeho decembra

Speváčka, ktorá kamkoľvek príde, prinesie more dobre j nálady. Neustále na cestách medzi Nemeckom, kde žije a Slovenskom, kde pracuje. Vystúpení má neúrekom, je žiadaná a obľúbená aj u tvorcov reklám a hlavne u svojich milovaných fanúšikov. Samozrejme, že v krajine, kde našla svoj druhý domov, nielen oddychuje, ale tiež pracuje a je rovnako vyhľadávaným artiklom ako na Slovensku.

Ako žijete v predvianočnom období?

Veľmi dobre. Naspievala som veselú, netradičnú vianočnú pieseň, urobila som k nej videoklip, rovnako plný veselosti a zábavy. Všetky vianočné piesne sú pomalé, ťahavé, tak mne Marek Vozár urobil jednu krásnu veselú melódiu, Noro Mészaroš  – môj manažér napísal text a je tam všetko – medovníky, ryby, šalát, zvon zvoní o polnoci. Vianoce sú o veselosti – vidíš rodinu, dostaneš darčeky, maminky sú unavené, lebo varia, chystajú, oteckovia sú pripití, lebo popíjajú varené vínečko alebo aj surové, potom sa rodina dobre poháda, tri dni prejdú a poviete si – aké krásne Vianoce sme prežili. Škoda, že vianočná pesnička bude znieť mesiac – potom bude zase rok v šuplíku čakať, aby zaznela znova, ale je krásna, bola to krásna práca a verím, že aj poslucháči a diváci z nej budú mať radosť.

 

Zažívate v tomto období aj vy hektiku, chaos a stres?

Poviem rovno na príklade – v sobotu som docestovala vlakom na Slovensko a hneď som robila, v nedeľu tiež,. Dnes je pondelok, nakrúcame silvestrovský koncert pre Senzi televíziu, kde ma pozval Otto Weiter. Potešilo mato a ďakujem za pozvanie. V utorok na obed odchádzam do Nemecka, aby som sa v piatok zase vrátila, lebo cez víkend zase spievam akcie. Nenazvala by som to chaosom ani stresom,  milujem cestovanie, spievanie a toto všetko u mňa aj tak trvá len do 8. decembra, kedy končím s robotou, beriem k sebe maminku a začne sa pre mňa vianočné obdobie. Vanilkové koláčiky som napiekla, syn  s nevestou ich už aj zjedli, takže budem piecť znova.

 

Normálne si dokážete urobiť od 8. decembra voľno, odmietnuť akcie a užívať si?

Áno. Mamičku mám len jednu, chcem, aby sme predvianočné a vianočné obdobie mali krásne a pohodové. Ideme na rôzne vianočné trhy, koncerty, muzikály. Trinásteho sme boli na svadbe, 21. Ideme na šesťdesiatku k známym, čo ma teší, lebo sa nemusím o nič starať (smiech). Hlavne že tie narodeniny nemám ja. A zaujímavé, že akonáhle som povedala manažérovi, že idem na svadbu, aby mi nič nenaplánoval na ten víkend – tá svadba je zaujímavá, moja priateľka sedem rokov čakala na požiadanie o ruku, môj manžel je svedok, budeme v bavorskom kroji  – a samozrejme štyri  ponuky presne na tento dátum musel Noro odmietať.

 

Je vám ľúto, keď musíte odmietať ponuky?

Človek si musí v živote určiť priority. Každé vystúpenie a pozvanie si veľmi, veľmi vážim, ale uznať treba aj to, že cestovanie z Nemecka je časovo náročné, treba zabezpečiť manžela, aby nehladoval, niekoľko hodín vo vlaku a december patrí mojej rodine. Snažíme sa ladiť vystúpenia tak, aby boli niekoľko dní za sebou, aby som to mohla striedať s pobytom a   prácou doma v Nemecku. Toto však nie je sťažnosť, ale teším sa z toho, že je stále robota. Možno málokto vie, že doma som veľmi seriózna.  Keď som dlhšie doma, už čerti so mnou šijú a manžel povie – už by si mala vypadnúť (smiech). Preto mám aj šťastné manželstvo, lebo každý víkend som preč (smiech). A myslím, že treba vedieť aj odmietať, aby ma nebolo veľa. Bez problémov robím aj charitu.

 

Akú charitu robíte najradšej, pre koho?

Pre deti. Včera som robila pre Iskierku, už piaty rok s nimi spolupracujem, bola tam skvelá spoločnosť – Kristína, Zuzka Smatanová, Peter Cmorík, Desmod, Ego, Celeste Buckingham – medzi detičkami mám aj svojich miláčikov. Viete,  to nie je len dieťa na vozíčku, za tým sú rodičia, súrodenci, starí rodičia – otvorená diera, ktorá sa naozaj nikdy nezaláta. Dostávam veľa žiadostí o peniaze, ale naozaj nemôžem platiť každému a všetkým, rada pomáham, aj v Nemecku som v Červenom kríži a pomáhame so skupinkou. Páči sa mi, že aj mladí ľudia myslia na charitu a stretávame sa na javiskách a mladneme spolu.

 

Na Vianoce pečiete, varíte, hostíte rodinu, priateľov. Priberáte a dávate si potom novoročné predsavzatia ako schudnete?

Predsavzatia sú na to, aby sa neplnili (smiech). Snažím sa udržiavať počas celého roka, ak sa jeden deň najem viac, snažím sa potom ďalšie dva kompenzovať to viac ovocím a šalátmi, našťastie to funguje. Nikdy som nebola extra štíhla, vždy vo mne je ten Rubens – aj boky, aj zadoček, aj prsia, dar od Boha je, že mám tvarované telo, zúžený pás… Život je o tom, aby sme sa dobre napapali, vypili, vykaka.. – vtedy je deň najlepší.

 

http://www.youtube.com/watch?v=PsF_PcQq4UA