Ešte pred dovolenkou ploché brucho

Chystáte sa na dovolenku a vaše brucho ani zďaleka nepripomína vypracované tehličky krásky z reklamy? Poradíme, ako sa rýchlo zbavíte tukových vankúšikov, aby ste nemuseli nič maskovať.

 

Jedinečná soľ

Slané kúpele na ploché brucho poznali už staré mamy a dokonca ich obľubujú aj svetové celebrity. Kúpeľ v morskej soli si dopraje herečka Gwyneth Paltrow i Victoria Beckham. Pripravte si slaný kúpeľ z dvoch hrnčekov morskej soli trikrát týždenne. Relaxujte v ňom dvadsať minút. V čom je jedinečný? Odstraňuje zadržanú vodu v tele, a preto sa po ňom budete cítiť štíhlejšia a brucho bude menšie.

Sfúknite ho!
Ak vylúčite zo stravy niektoré potraviny, ktoré brucho nafukujú, budete sa čudovať, ako za pár dní spľasne. Nezabudnite, že je to len krátkodobé riešenie, jedinou cestou je zmena nezdravej životosprávy a cvičenie.

  • Biela múka, ale aj cereálne potraviny zadržiavajú v tele vodu a nafukujú brucho.
  • Strukoviny tiež zväčšujú objem brucha.
  • Surová zelenina spôsobuje plynatosť, preto si ju istý čas pripravujte na pare alebo uvarte vo vode.
  • Sodík, ktorý sa nachádza v slaných jedlách a polotovaroch, vylúčte, pretože zadržiava v tele vodu, čo má za následok zvýšenie hmotnosti.
  • Večeru si pripravujte bez sacharidov, teda žiadne cestoviny ani biela ryža.
  • Ploché brucho potrebuje draslík, ktorý udržiava rovnováhu tekutín v tele, a tak nedochádza k nafukovaniu či zvýšeniu hmotnosti. Denne jedzte ovocie a zeleninu.
  • Jedzte chudé mäso, teda morčacie, kuracie a tiež aj ryby so zeleninovými prílohami, ktoré uvarte na pare.


Bez nich to nejde!
Nad brušákmi si každá iste povzdychne, ale bez nich na ploché brucho môžete zabudnúť. Pozitívnou správou je, že ich nemusíte urobiť denne dvesto! Na začiatok cvičte každý deň toľko, koľko zvládnete, a postupne pridajte každý deň ďalších desať. Dôležité je precvičiť každý brušný sval. Už za týždeň, samozrejme v kombinácii so stravou, by ste mali vidieť zmeny.

Základný cvik: Zapnite si obľúbený program, aby ste nemysleli na cvičenie, nohy si zaprite pod gauč, môžu byť mierne pokrčené, ruky dajte za hlavu a s výdychom sa dvíhajte smerom hore. Nepomáhajte si krkom, váhu preneste na brucho.

Na bočné svaly: Ostaňte na zemi, len nohy dajte mierne od seba a zmeňte smer priťahovania. Pravý lakeť smerujte k ľavému kolenu a potom opačne.

Spodné svaly: Ide o náročný cvik, ale veľmi účinný. Ležte na zemi, ruky dajte pod zadok a nohy nadvihnite tak, aby s podlahou zvierali pravý uhol. Pomaly ich znižujte k zemi, nedotknite sa podlahy, ale tesne nad ňou chvíľu zotrvajte a potom ich opäť dvihnite.

Všetky cviky opakujte desaťkrát a potom začnite odznova. Optimálne cvičenie má trvať pätnásť až dvadsať minút.  

 

Vápnik na tuk
Podľa niektorých odborníkov sa vápnik podieľa na odbúravaní tukov najmä z oblastí brucha a pásu. Mnohé diétne programy sú preto založené na zvýšenom prísune vápnika. Mali by ste ho však konzumovať z jeho prirodzených zdrojov. Preto konzumujte mlieko a mliečne výrobky, čínsku kapustu, špenát, brokolicu, sóju, lieskové orechy, mandle alebo sezam.

Na desiatu a olovrant si dajte sójové mlieko, nízkotučný jogurt, ovsené vločky a môžete k tomu pridať aj ovocie.

Prečo nechudnem?

  • Hoci si myslíte, že zjete len jedno jedlo denne, z ktorého predsa nemôžete pribrať, mýlite sa. Ideálne by bolo v tomto chudnúcom režime na ploché brucho jesť každé dve hodiny, ale priznajme si, na toto naozaj nemáme počas dňa čas. Takže jedzte päťkrát denne v malých porciách, nie väčších ako naša päsť.
  • Večer si len trochu niečoho zobnem, z toho predsa nepriberiem. Chyba! Štyri hodiny pred spaním sa neodporúča už jesť.
  • Ak necvičíte, na sladké zabudnite! Tuky sa najčastejšie ukladajú práve do brucha, zadku a stehien. Týždeň, v ktorom chudnete, sladké úplne vylúčte.

Keď začnete tento program, zmerajte si obvod pásu, aby ste na konci týždňa mohli zistiť, koľko centimetrov vám ubudlo.

Autor: -aka-