Ešte ju irituje čierno-biele videnie

Neprehliadnuteľná, jedinečná. Bystrá, inteligentná, ľudská, taká je moderátorka Adela Banášová. Nechýba jej briskný humor, nič ju neprekvapí. Má veľa ocenení, nechýbajú medzi nimi sošky OTO. Dokonca tohtoročný Absolútny OTO ju dohnal až k slzám…

V poslednom čase odmietate ponuky na moderovanie, z Fun-ka ste odišli, vnárate sa do duchovného sveta. Vraj ste sa našli v etikoterapii, ktorá je kráľovná sebauzdravenia a cesta k blaženosti. Čo vám to prináša?

Fu! No, to ste etikoterapiu definovali pomerne šťavnato. (Smeje sa.) Názov samotný je podľa mňa mätúci a je jedno ako sa čo volá, akonáhle sa človek vníma a je si vedomý seba a svojich emócií, hnevov, pohnútok, ktoré nás nerobia šťastnými, len nás viac zaháňajú do kolotoča nespokojnosti, je dobré s tým niečo robiť, pracovať na sebe a to je celé. Nemusia byť na to žiadne čáry-máry metódy. Mne sa tak ľahšie žije.

 

Napriek tomu, že mnohé ponuky odmietate, patríte k najviac obsadzovaným moderátorkám. Kamera si vás opäť našla a možno vás vidieť v hudobnej relácii Chart Show. Ste spokojná s takýmto druhom relácie?

Mám rada svoj trochu hlbší priestor v relácii. Trochu inak v SND, inak v TA3, ale užívam si aj pohodu pri Chart Show. Baví ma, že nejde o žiadne dramatické životné osudy, že sa skrátka príjemne bavíme a spomíname na dobré pesničky.

 

Je chvályhodné, že viete povedať svoj názor pred celým Slovenskom, aj keď predpokladáte, že získate neprajníkov. Predsa len, netrápi vás to?

Ale ja ani neviem úplne domyslieť dôsledky svojich činov. Nepredpokladám, že keď niečo poviem bez úmyslu rozpútať debaty, že sa také niečo udeje. Sama som zostala nedávno prekvapená. Asi by  nemalo byť  abnormálne povedať, kto si čo myslí, ale asi je. Netvrdím, že vždy poviem stopercentnú vec, občas sa to možno niekoho dotkne, ale ak nemám zámer, naozaj za to nemôžem. Verím, že sa všetko deje ako sa má a že aj rozvírené hladiny majú pre všetkých zúčastnených nejaký zmysel. Tiež si z toho beriem veľa.

 

Neobjavujete na rôznych párty, po akciách sa ponáhľate domov. Ublížil vám šoubiznis? Čo vás sklamalo?

Šoubiznis mi neublížil, ani ma nič nesklamalo, len chcem ísť domov. Mám pomerne rušný život a málokedy sa zdržím niekde, málokedy sa vyberiem na akciu, kde nemám čo moderovať, alebo nemám inú konkrétnu úlohu. Šoubiznis je v pohode.

 

Keď porovnávate s dneškom dobu, v ktorej ste kariéru začínali, v čom vidíte rozdiely?

Myslím, že som sa dosť posunula, veľa som sa naučila a vidím aj to, čo sa ešte učiť musím a môžem. Viac som sa upokojila, nestresujem sa toľko, neberiem všetko osobne, viac sa teším zo života. Ale to neznamená, že som chodiacou inkarnáciou Dalajlámu. Aj ja mám svoje stratenejšie dni.

 

Kto vás dokáže „vytočiť“?

Vždy len ja sama. Sama sa rozhodujem, či na niekoho zareagujem „vytočením sa“, ten druhý o tom nerozhoduje. Takže je to na mne. Ale sú témy a ľudia, na ktoré ešte reagujem hnevom. Pracujem však na tom. Napríklad, ešte ma občas irituje čierno-biele videnie všetkého možného.

 

Obligátna otázka: Kedy sa chcete usadiť? Nie ste ešte unavená z náročnej práce?

Ale mňa práca baví, je pestrá, nestereotypná, každý deň zažívam niečo iné. To usadenie ale určite prijmem, len sa musí prirodzene vyvinúť.

 

Rada cestujete, kam sa najbližšie chystáte?

Cestujem rada, ale neviem kam sa najbližšie vyberiem. Nedávno som bola v Londýne na muzikále Book of Mormon, ale to boli len dva dni. Nabudúce? Uvidím.

 

Ako najradšej oddychujete, relaxujete?

Oddych? Celý deň nemusieť myslieť na prácu na druhý deň, nemať dohodnutý žiadny termín a bez záťaže mejkapu, bez časového stresu a čohokoľvek iného sa len tak motať.

 

Čo najradšej varíte, čo máte rada?

Mám rada silné vývary, kvalitný nepasterizovaný ovčí kefír a také vyjedanie z chladničky, keď je nakúpené.

 

Máte nesplnené sny?

Našťastie áno, minule sa mi snívalo, že som sa zasekla s koňom na schodisku. Toto sa mi hádam nesplní. (Smeje sa.)