English man

thumbnail-english-man-220937

Génius- mimoriadne tvorivý, nadaný človek, velikán, veľduch… Mnoho z nich, géniov a velikánov, či už to hudby, maľby alebo literatúry, ostávajú celý svoj život nedocenení, nepochopení a osamelí…

Vidieť svet inak, inými očami a mať nutkanie o tom vypovedať, nie je vždy jednoduché a spoločnosťou pozitívne prijmané.  Vincent Van Gogh, Arthur Rimbaud, Franz Kafka a mnohí ďalší mali podobný osud. Ale existujú aj tí, ktorí dokážu svoje nadanie, svoju inakosť, pretaviť v kolosálny úspech. Salvador Dalí, J. P. Sartre a tiež Lee Broom.

 

Všetky cesty vedú k dizajnu

Lee Broom bol spočiatku obyčajným študentom herectva, ktorý sa zhodou náhod zapojil do súťaže, ktorú vyhral. A to mu celkom zmenilo jeho kroky v profesionálnom smerovaní. Prvenstvo v  súťaži módnych dizajnérov The Clothes show mu umožnilo spoluprácu s Vivien Westwood. Vplyv tejto mimoriadne kreatívnej a pozoruhodnej módnej návrhárky ho ovplyvnil do takej miery, že sa rozhodol študovať odevný dizajn na Central st Martins. Ale ani móda nemala byť jeho cieľovou rovinkou.

 

Vo dvojici

Spolu so svojím spolužiakom sa Lee Broom rozhodol rozbehnúť vlastnú agentúru, ktorá bola zameraná predovšetkým na tvorbu interiérov barov a reštaurácií. Jej názov bol zrazeninou mien jej dvoch vlastníkov- Makilee. Lee Broom bol v Londýne doma a domov to ťahalo aj jeho spolupracovníka, Makiho Aokina. Domov, do Japonska. L. Broom prichádza o partnera, no získava samostatnosť. V roku 2007 zakladá mladý, talentovaný dizajnér svoju vlastnú firmu, svoju vlastnú značka, ktorá tento krát nesie už len jedno meno. Jeho vlastné. Lee Broom.

 

Neo Neon

Jeho prvé práce a kolekcie získavajú u kritikov veľmi pozitívne ohlasy. A aj keď jeho prvá kolekcia Neo Neon je vo svojich líniach aj farbách oveľa „ťažšia“ ako jeho neskoršie práce, do dejín súčasného dizajnu ho definitívne zapísala. Ako to pri dobrých nápadoch býva, bol jednoduchý. Ide o nábytok historických kriviek, ktorý svieti. Spojil dávnu minulosť s neónovými svietidlami. Zabralo to. Svojou extravaganciou ideálny do interiérov, reštaurácií a barov, ktoré naďalej ostávajú jeho veľkou vášňou.

 

Tradične anglické

Lee Broom je nositeľom viac ako 17-tich cien za dizajn. Každoročne prichádza na trh s novou a novou kolekciou. Každá z nich sa predáva po celom svete: Londýn, Paríž, New York, Hong Kong a dokonca jeho práce kupujú aj na Strednom východe.

Jeho nábytok je skutočne nádherný. Elegantný, luxusný, dotváraný originálnym dekorom. A navyše každý jeden kúsok je vyrobený z tých najkvalitnejších materiálov, v tých najtradičnejších anglických manufaktúrach. Jeho raketový vzostup a neutíchajúci úspech mnohí vidia práve v jeho snahe neopúšťať od klasických spôsobov výroby nábytku, ktoré sú rokmi overené a vyskúšané. V The Times ho označili ako „tradičného chlapca“, ktorý po mnohých rokoch, opäť vracia anglickej tradičnej manufaktúre zašlú slávu.

Je to úľava, zistenie, fakt, že  kvalita a tradícia, opäť v jednom z prípadov, porazila kvantitu a rýchlo výrobu…

http://www.leebroom.com

13214778841t 13214778842t 13214778843t 13214778844t 13214778845t 13214778846t 13214778847t 13214778848t