Energia zo stredu Zeme – masáž lávovými kameňmi

Účinky masáže lávovými kameňmi poznali obyvatelia starého Nepálu, Tibetu, Číny, ale aj starí Indovia a Egypťania o dobrých 5000 rokov skôr, ako sme jej účinky objavili my. Bola pre nich spôsobom, ktorý im pomáhal odstraňovať bolesť, stimulovať meridiány a predovšetkým energeticky „vyrovnávať“ ľudské telo.

 

Lávové kamene dodávajú energiu
Masáž lávovými kameňmi harmonizuje 12 hlavných meridiánov (ich dráhy), teda kanálov, ktorými v tele preteká energia čchi. Ak táto energia stagnuje, môže spôsobovať rôzne zdravotné ťažkosti a bolesti. Horúce lávové kamene sú schopné rozprúdiť ju, a tak pomáhajú predchádzať zdravotným ťažkostiam. Ide o liečivé kúsky hornín vzniknutých vo vysokej teplote v centre sopky, ktorá ich erupciou vychrlila na povrch Zeme. Práve preto majú lávové kamene schopnosť dodávať človeku pozitívnu energiu pochádzajúcu z jadra Zeme. Kamene pri masáži zároveň odoberajú z tela negatívnu energiu, ktorá vzniká pretrvávajúcim stresom a hektickým životným štýlom.

Čas na očistu tela
Masáž kameňmi tiež stimuluje tok lymfy a posilňuje tak obranyschopnosť organizmu. Lymfatický systém slúžiaci v tele ako „čistička“ treba totiž tiež občas vyčistiť.  Najvhodnejší čas na takúto očistu je v  zimných mesiacoch, keď je organizmus viac náchylný na choroby. V zime je vonku menej svetla, málokedy svieti slnko a to spolu negatívne pôsobí na psychiku človeka. Ľudské telo je ako rastlina, ktorá nemá svetlo, a vädne. Masáž dodá telu potrebnú energiu, naplní človeka endorfínmi a dobrými pocitmi. Pôsobí tiež sedatívne, čiže odstraňuje poruchy spánku.

Aj na boľavý chrbát
Vhodná je aj proti bolestiam chrbtice, uvoľňuje totiž napnuté svaly. Nakoniec suché teplo je oddávna veľmi dobrým liekom na stuhnuté svaly. Veľmi dôležitou súčasťou masáže je dýchanie, ktoré treba prispôsobiť jej rytmu. Správne dýchanie upokojuje myseľ a zbavuje stresu. Masáž by sa mala vždy robiť ako celotelová procedúra (celé telo spredu aj zozadu). Kamene sa nahrejú v špeciálnej nádobe a prikladajú sa na jednotlivé časti tela alebo sa nimi prechádza po pokožke. Telo sa predtým naolejuje, aby sa kamene po ňom dobre kĺzali. Masírujú sa najprv zadná časť tela – chodidlá, nohy, ruky a nakoniec chrbát a šija. Potom sa masíruje predná časť tela a opäť sa začína od chodidiel. Po masáži sa odporúča oddychovať, aby sa prejavil  účinok.

Zdroj: aka
Foto: Shutterstock