EMMA DROBNÁ sa zmenila na robota

EMMA DROBNÁ sa zmenila na robota

Speváčka Emma Drobná naposledy potešila fanúšikov videoklipom k svojej vianočnej piesni Remember. Aby im skrátila čakanie na ďalší videoklip, na jar im predstavila svoj nový singel Try, ktorý sa stal titulnou skladbou k slovenskému filmu Dôverný nepriateľ. V týchto dňoch dostal singel Try aj svoju vizuálnu podobu. V novom vydarenom videoklipe sa Emma mení na bytosť s umelou inteligenciou: www.youtube.com/watch?v=x465D9ayKps 

Singel Try oficiálne vyšiel v roku 2017 na Emminom debutovom albume You Should Know. Speváčka ho následne nasadila do rádiových rotácií v máji tohto roka. V rovnakom čase si pesničku vybrali producenti pripravovanej slovenskej snímky Dôverný nepriateľ ako titulnú skladbu k svojmu filmu, ktorý je práve teraz na plátnach kín.

„Try je o nerovnováhe vo vzťahu dvoch ľudí. O tom, že jeden z dvojice sa snaží viac, než ten druhý. Ľudia dnes nemajú trpezlivosť na pomalé, postupné a dlhodobé budovanie vzťahu. Často sa stáva, že príde prvý problém alebo nejaká prekážka a hneď sa vzdávajú, vycúvajú zo vzťahu, rozídu sa… Nedokážu čeliť problémom a riešiť ich. Úlohu rozprávača v príbehu Try má žena. Je tou silnejšou z dvojice, ktorá sa nevzdáva a chce o lásku zabojovať,“ vysvetľuje Emma príbeh piesne. Zatiaľ čo text si ako vždy speváčka napísala sama, po hudobnej stránke je pod skladbou Try podpísaný mladý producent Oliver Žilák. Pesnička vznikla v Emminom domovskom nahrávacom štúdiu Creative Music House.

Réžiu a strih klipu Emma prvýkrát zverila do rúk mladého režiséra Samuella Hoffmana, ktorý sa stáva čoraz vyhľadávanejším tvorcom hudobných videoklipov v našich zemepisných šírkach. Na konte má okrem iného tiež spolupráce so Celeste Buckingham na jej videách Go Away či Immature.

Na námete klipu Try spolupracovala spoločnosť Continental Film, ktorá je oficiálnym kinodistribútorom filmu Dôverný nepriateľ. Emma je mladá a svieža speváčka, preto jej klip mal byť moderný a „cool“ pre jej poslucháčov, ktorí sú už zvyknutí na určitý kvalitatívny štandard,“ hovorí na margo výsledku zástupca Continental Filmu Lukáš Gira.

EMMA DROBNÁ sa zmenila na robota

„Emminu tvorbu sledujem už dlhšie. Je naozaj veľmi šikovná a niekoľkokrát som si povedal, že by som bol rád, keby sme v budúcnosti spolupracovali,“ dodáva k spolupráci Samuell Hoffman. „Pracovalo sa mi s ňou výborne. Rýchlo sa aklimatizovala a stotožnila s našou predstavou. Jej pekná, symetrická tvár nám super zahrala do karát, nakoľko zábery zblízka na výrazy tváre sú gro celého vizuálu. Keďže sa jedná o titulnú pieseň k filmu Dôverný nepriateľ, kde sa stretávame s umelou inteligenciou, rozhodli sme sa zachovať túto tému aj v našich záberoch. Emma stvárnila akoby rozdvojenú osobnosť. Seba, ako živú, cítiacu bytosť a jej umelé, robotické JA. Celý dojem dotvára čistý future/tech styling,“ vysvetľuje Samuell.

Nakrúcanie videoklipu prebiehalo v košickom WOONT studiu. Popri vnútornom i vonkajšom boji Emminých dvoch videoklipových tvárí môžu fanúšikovia v klipe vidieť tiež ukážky z filmu Dôverný nepriateľ. „Veľká vďaka patrí kameramanovi Róbertovi Revákovi a šikovným chalanom z NOISE ARTILLERY, ktorí sa postarali o VFX efekty v klipe a o jeho grading. Celú produkciu videoklipu zastrešovalo VRIZZLY productions,“ dodáva Samuell Hoffman.  

 

 

EMMA DROBNÁ sa zmenila na robota

„Snažili sme sa ukázať dva kontrasty – bezemočnú Emmu a potom tú, ktorá sa nevie prestať hýbať a najradšej by chcela ujsť z toho stola,“ hodnotí klip Emma. „Výsledok je podľa mňa presne taký, aký mal byť. V klipe je zdôraznená umelá inteligencia v mojej podobe.  Do role nebolo náročné sa vžiť, keďže základom bolo, neukazovať emócie. Kameramani boli veľmi šikovní a v pohode, takže sa mi točilo naozaj príjemne.“

Speváčka zverejnila videoklip na svojich sociálnych sieťach v nedeľu 9. septembra popoludní. Do nasledujúceho rána už mal na konte viac ako 13 tisíc vzhliadnutí.

Skladba Try sa objavila tiež v jednej z dvoch verzií oficiálneho trailera k filmu Dôverný nepriateľ: www.youtube.com/watch?v=oKW2nCF-IbY. Približne v polovici ukážky sa pieseň mení na progresívny hudobný remix, o ktorý sa postaral producent Peter Pann.

 Zdroj: Adriana Č.