Elizabeth Kopecká štartuje kariéru singlovým debutom Summer Boyfriend

Elizabeth Kopecká získala v poslednej sérii Česko Slovenskej SuperStar strieborné finálové umiestnenie i priazeň mnohých divákov v Čechách aj na Slovensku. Charakterizuje ju presvedčivý hlasový prejav a jej poznávacím znamením je zaujímavá farba hlasu. Elizabeth nie je na hudobnej scéne úplný nováčik. Už dávnejšie spolupracovala s uznávaným producentom Janom P. Muchowom, ktorý sa stal akýmsi mentorom jej hudobnej tvorby. Až účasť v SuperStar však bola definitívnym odrazovým mostíkom k jej súčasnej hudobnej kariére.

 

Skúsenosť v Superstar mi dala veľmi veľa, pretože som sa utvrdila v tom, čo chcem v živote robiť a čo ma napĺňa. Vážim si svoje umiestnenie v súťaži, pretože som uspela proti skvelým spevákom. Tá skutočná súťaž sa pre mňa však začína až teraz, kedy sa ukáže, či mám na to, udržať sa v hudobnom priemysle,“ hovorí odhodlane Elizabeth.

V prvý deň letných prázdnin, 1. júla oficiálne vstúpila na hudobnú scénu už pod umeleckým menom ELIZABETH prostredníctvom debutového singla „Summer Boyfriend“ – v spolupráci hneď dvoch producentov – Jana P. Muchowa a mladého, 20-ročného talentovaného muzikanta Prokopa Korba, ktorý vystupuje s vlastným projektom Badfocus. Pieseň je hudobnou autorskou spoluprácou Elizabeth a Prokopa a s nadhľadom hovorí, ako si ideálne „zariadiť“ pohodové leto.

Verím, že pieseň Summer Boyfriend je tým pravým ‚otvárakom‘ mojej kariéry po SuperStar. Keď sme song skladali, takmer hneď sme s Prokopom vedeli, že toto je TEN song, ktorý by mal ísť von ako prvý. Refrén sa nám dostal pod kožu okamžite a to je pre mňa vždy správne znamenie. V skladaní piesní sa považujem za nováčika, ale už viem, čo sa mi páči, a čo nie. Keď to tam pre mňa nie je hneď, idem od songu preč a snažím sa vymýšľať veci, ktoré ma bavia na prvé vypočutie,“ predstavuje svoj debutový singel speváčka a dodáva:

Dúfam, že sa bude Summer Boyfriend páčiť. Je to pre mňa song plný slnka, leta, naivity a bláznovstva. Rada čítam romány a vždy ma fascinovala letná láska, preto som sa rozhodla o nej napísať. Len som to trochu prehnala a odvážila som sa byť drzá, možno preto sa mi môj refrén páči. Je odvážny a niekedy je pekné vyjsť z komfortnej zóny.“

Pieseň dopĺňa videoklip, kde sa objaví populárny český herec Vladimír Polívka, pre ktorého je to prvá participácia na hudobnom videu. Výsledná podoba videa svedčí o tom, že si všetci zúčastnení pri natáčaní užili veľa zábavy.

https://youtu.be/PFoDKmWmsXE

Tohtoročné leto strávi Elizabeth na koncertných pódiách, vrátane niekoľkých vystúpení na letnom turné Mareka Ztraceného, či na významných spoločenských podujatiach. Súbežne bude pracovať spoločne so svojím producentským a autorským tímom na ďalšom repertoári pre svoj debutový album.
Multilink: https://Elizabeth.lnk.to/SummerBoyfriend

Zdroj: Adriana Č.