Elegantná krajka by nemala chýbať vo vašom letnom šatníku

krajka v letnom šatníku

Krajka, alebo čipka je ľahká dierovaná textília s pravidelne sa opakujúcim vzorom. V minulosti bola súčasťou sviatočného odevu, dnes je v móde bežnou, ale hlavne obľúbenou aplikáciou. Krajka je veľmi dôležitou súčasťou tohtoročnej letnej sezóny. Toto leto ju noste na šatách, blúzkach, topoch aj tunikách.

Šaty
Letné krajkové šaty sú ideálnou voľbou.  Jednoduchšie farebné kombinácie ako čierna, biela, šedá, či krémová sú elegantné a výborné na letné svadby, či oslavy. Farebnejšie šaty si zase pribaľte na letnú dovolenku.

Top a tunika
Krajkový top, alebo tunika by mali tvoriť súčasť elegantného šatníka každej ženy. Najmä však tej, ktorá trávi väčšinu dňa v kancelárii, či na pracovných stretnutiach. Jednofarebný, krajkový top oživí každé jednoduché nohavice, či puzdrovú sukňu. Krajkové crop topy sú zase ideálne k denimovým šortkám.

Tielko
V neposlednom rade k letnej „krajkovej výbave“ patria  tielka. Tie sú tento rok jednofrebné,  s jemným krajkovým lemom. K šortkám a denimovým krátkym nohaviciam sa tielka kombinujú úžasne. V prípade veľkých horúčav ich viete zladiť aj s elegantnejšími kúskami. Šmrnc im  dodá napríklad výraznejší šperk.

Autor: Nina Murárová
Ilustračná foto: pinterest.com
Produkty: Top s krajkou Takko, čierno biele šaty Twin-Set, tielko Cellbes, modré šaty Alice and Olivia, krémové šaty See by Chloe, biely halter top Topshop, krémový krajkový top Zara