Ekologické značky, ktoré si zamilujete

O takzvaných sustainable značkách sa hovorí stále viac viac. A to je dobre. Ide totiž o značky, ktoré sú dlhodobo udržateľné, čo znamená, že sa snažia vyrábať kvalitné produkty z kvalitných materiálov, ktoré šetria naše životné prostredie. A nebojte sa, nejde o nejaké sandále zo slamy. Práve naopak všetko sú to vkusné a prudko nositeľné kúsky.

 

VEJA
Tieto tenisky od francúzskej značky milujú všetci. Aj celebrity. Ale to nie je až také dôležité. Oveľa dôležitejšie je, že táto značka topánok sa presadzuje o lepšie podmienky pre brazílskych poľnohospodárov, že podrážky sú vyrobené len z prírodného kaučuku, ktorý sa vyskytuje voľne v amazonskom pralese /žiadna syntetika!!!/. Mňa samú, ale najviac prekvapilo, že pri skladovaní alebo doprave svojich výrobkov spolupracujú s organizáciou Atelier Sans Frontieres, ktorá sa snaží pomáhať ľuďom, ktorý boli zajatcami alebo utečencami a v novej krajine sa im nedarí zohnať prácu. Toľko dobra a krásna pod jednou značkou…!

CREÉME
Podľa názvu by možno mnohý z vás tipovali, že ide rovnako o francúzsku značku, ale pozor! Je slovenská! Ide o značku elegantného spodnej  bielizne, ktoré sa vyrába z organickej nefarbenej bavlny. To, že ide skutočne o kvalitné kúsky potvrdzuje aj ich víťazstvo v súťaži S Brand. Za značkou stoja dve návrhárky Soňa Vidiečanová a Katarína Kobušová, ktoré sa rozhodli že zaplnia dieru na trhu a vymyslia značku luxusného spodnej bielizne, ktoré ocení telo každej ženy.

 

Zdroj: AVE
Foto: www.creeme.eu, nila.cz, pinterest.com