Edna Emmé – cesta od výrobnej linky do Bieleho domu

V priebehu posledných dekád zažíva kozmetický priemysel obrovský boom a ovplyvnil nejednu z nás. A to nielen fyzicky, ale aj životným postojom. Túto existenčnú myšlienku sa snažila vdýchnuť svojim výtvorom Edna L. Emmé, ktorá sa do povedomia verejnosti  dostala predovšetkým ako zakladateľka vlasovej kozmetiky. Silná a sebavedomá žena, vzor, ktorý inšpiruje moderné ženy dodnes.

Edna Emmé bola podnikavá duša, ktorá nedbala na zavedené pravidlá. Založila značku vlasovej kozmetiky TRESemmé v roku 1948, pretože vedela, že krásne vlasy dodávajú ženám sebavedomie. Bola tiež priekopníčkou pre všetky pracujúce ženy. Vypracovala sa od nuly do vedenia spoločnosti a stala sa viceprezidentkou Godfroy Manufacturing Company. V čase, keď vedúce pozície zastávalo iba 15 % žien, to bol mimoriadny úspech.

Edna Emmé

Práve u Godfroya Edna založila TRESemmé – pôvodne išlo o profesionálny rad vlasovej kozmetiky pre hladké a silné vlasy. Pretože v mladosti pracovala ako kaderníčka v salóne svojej sestry, vedela, ako krásne vlasy podporia sebadôveru ženy. „Keď sa žena cíti neisto, návšteva kaderníctva jej dodá sebavedomie!“ V čase, keď boli profesionálne produkty dostupné len v salónoch, vizionárka Edna, ktorá chápala dôležitosť skrášľovacích procesov, prišla s myšlienkou ponúknuť starostlivosť o vlasy v profesionálnej kvalite i ženám doma – a zapísala sa do histórie kaderníctva.

Bola to skutočná priekopníčka, ktorá v roku 1938 predniesla reč v Bielom dome o úlohe žien v modernom biznise. Priamo ovplyvnila vývoj kaderníckeho a kozmetického priemyslu ako prezidentka Národnej asociácie kaderníkov a vizážistov. Túto asociáciu v roku 1912 spolu zakladala a funguje s menšími obmenami dodnes. Prezidentkou asociácie sa stala celkovo až päťkrát. Pretože keď Edna prehovorila, svet starostlivosti o krásu načúval.

TRESemmé stále podporuje hodnoty, ktoré vytýčila táto inšpiratívna zakladateľka: nezávislosť a hlavne sebaistotu, ktorú žena potrebuje, aby dokázala vykročiť v ústrety ďalšej výzve práve tak, ako Edna. Pretože nikto nerozumel tomu, ako dokážu krásne upravené vlasy zdvihnúť sebavedomie viac, než ona. Svojim osobným životom aj profesionálnou kariérou dláždila cestu v biznise ostatným ženám. Dobyla odvetvie, ktoré pomáhala vybudovať.
A to úplne sama. Aj toto je jeden z dôvodov, prečo chce TRESemmé motivovať moderné ženy všade na svete, aby sa nebáli vystupovať a konať s dôverou v samy seba.