Dve sestry. Jedno dieťa. A zúfalá voľba

Vidím iba svoju sestričku, dievčatko, ktoré kedysi považovalo svet za čarovné miesto, dieťa s obrovskými tvorivými schopnosťami. Vidím ju, ako meravo sedí pod stromom v záhrade pred naším domom a z celej sily mi stíska ruku, zatiaľ čo pozorujeme smútočný sprievod prichádzajúci k nám po otcovom pohrebe. Dôveruje mi, že sa o ňu postarám, tak ako som vždy sľubovala otcovi.

 

V slovenčine jej už vyšli hity Spoznal som ťa bosú, Keď som ťa stratila a Utajená dcéra. Kelly Rimmerová si získala množstvo fanúšičiek, ktoré sa dočkali ďalšieho srdcervúceho príbehu. Kým ťa nechám odísť je príbeh o tej najhlbšej láske. Príbeh o nezničiteľnom pute dvoch sestier, ktorý vás dojme a rozplače.

Ako deti si Lexie a Annie boli veľmi blízke. Spojila ich smrť milovaného otca a neskôr matkina neschopnosť porozumieť im. Spoločne odolávali búrkam života v nežičlivom prostredí náboženskej sekty, kam ich priviedla matka s novým partnerom. Staršia Lexie po dovŕšení šestnástich rokov utečie z domu. Annie vzdoruje sama, svoje najhlbšie tajomstvá a obavy zveruje len denníku v koženom obale.

Ako dospelé ženy by Lexie a Annie nemohli byť odlišnejšie.
Lexie je úspešná lekárka, šťastne zasnúbená so skvelým človekom.
Annie je drogovo závislá, zlodejka, klamárka, bez prostriedkov – a je tehotná. Po dvoch rokoch mlčania opäť poprosí sestru o pomoc. Jej novonarodenému dieťaťu hrozí, že ho umiestnia do pestúnskej rodiny. Lexie sa maličkej netere ujme pod podmienkou, že sestra podstúpi odvykaciu liečbu, ktorú jej nariadil súd.

Zvládnu sestry ťažkú životnú skúšku? Ak nie, ako Annie prežije, ak stratí to jediné, kvôli čomu sa jej oplatí žiť?
Kým ťa nechám odísť z vydavateľstva Ikar je nezabudnuteľný román, ktorý vás prekvapí, ohromí a zasiahne v srdci i na duši. Kelly je nesmierne talentovaná autorka, svoj príbeh doslova nabila emóciami a zároveň dokáže otvárať oči: aby sme si uvedomili, čo máme, čo prehliadame a čomu sa niekedy bránime…
„Celú noc som bola hore a čítala, pretože som nedokázala prestať,“ tvrdí bookloverka Melissa. Príbeh sa začína bežne ako románik Lexie a Sama, no potom príde volanie o pomoc od Annie. Drogovo závislá, tehotná a na dne. Sledujeme ich príbehy z dvoch uhlov pohľadu, súčasný od Lexie a pohľady do minulosti od Annie.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Lucia Vráblicová:
<center><iframe width=“100%“ height=“166″ scrolling=“no“ frameborder=“no“ allow=“autoplay“ src=“https://w.soundcloud.com/player/?url=https%3A//api.soundcloud.com/tracks/976834813&color=%23ff5500&auto_play=false&hide_related=true&show_comments=false&show_user=true&show_reposts=false&show_teaser=false“></iframe><div style=“font-size: 10px; color: #cccccc;line-break: anywhere;word-break: normal;overflow: hidden;white-space: nowrap;text-overflow: ellipsis; font-family: Interstate,Lucida Grande,Lucida Sans Unicode,Lucida Sans,Garuda,Verdana,Tahoma,sans-serif;font-weight: 100;“><a href=“https://soundcloud.com/buxsk“ title=“Knihy, ktorými žijete“ target=“_blank“ style=“color: #cccccc; text-decoration: none;“>Knihy, ktorými žijete</a> · <a href=“https://soundcloud.com/buxsk/citanie-z-knihy-kym-ta-necham-odist-kelly-rimmerova“ title=“Čítanie z knihy KÝM ŤA NECHÁM ODÍSŤ (Kelly Rimmerová)“ target=“_blank“ style=“color: #cccccc; text-decoration: none;“>Čítanie z knihy KÝM ŤA NECHÁM ODÍSŤ (Kelly Rimmerová)</a></div></center>

Kelly Rimmerová je úspešná austrálska spisovateľka, ktorá sa venuje najmä tvorbe pre ženy. Prirovnávajú ju k Jojo Moyesovej, Davidovi Nichollsovi či Nicholasovi Sparksovi. Jej knihy vyšli vo viac ako 20 jazykoch.

 

Milan Buno, knižný publicista