Ďuďo a Tybyke zo skupiny HEX budú vo štvrtok od 9:30 online, pýtajte sa ich už teraz!

X online rozhovor HEX

„Nikdy nebolo lepšie“. Spieva kultová skupina HEX, ktorá je na scéne takmer 30 rokov. A pre jej členov to platí dvojnásobne. Chalani z HEXu zrejú ako víno. Ich megahit „Keď sme sami“ získal už druhú cenu za najhranejšiu skladbu roka a Ďuďo, Yxo, Fefe a Tybyke znejú a vyzerajú lepšie ako kedykoľvek predtým. Dôkazom je nový unikátny album v tvare knihy TEBE a singel „Nezaspím, ktorž znie zo všetkých rádií! Ďuďo a Tybyke budú vo štvrtok od 9:30 online a zodpovedia vám všetky otázky. Pýtajte sa ich už teraz.

Skupina HEX patrí medzi ikony slovenskej hudby. Vznikla v roku 1989 a odvtedy hrá v zložení Peter „Ďuďo“ Dudák, spev, gitara, klávesy, Martin „Fefe“ Žúži, gitara, Tomáš „Yxo“ Dohňanský, basová gitara a Tibor „Tybyke“ Szabados, bicie. Prvý koncert odohrali 17. februára 1990 v bratislavskej Petržalke. Dnes majú HEX na konte desiatky hitov, mnohé významné hudobné ceny a ich skladby patria medzi poklady slovenskej hudby.

„Nesmierne sa tešíme, že nám stále pribúdajú noví fanúšikovia.  A tí stabilní sú nám verní a majú radi to, čo robíme…“ vyznal sa Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Jedna z našich najúspešnejších kapiel odohrala vyše 1000 koncertov hlavne na Slovensku, ale aj v Čechách, v Slovinsku, Maďarsku, v Anglicku aj v Spojených štátoch. Po siedmych rokoch si HEXáci pre fanúšikov pripravili nový album TEBE, ktorý vychádza v jedinečnej podobe knihy. Okrem 11-tich zvukovo dokonalých skladieb obsahuje poviedku od Pištu Vandala. V rádiách rotuje nový singel „Nezaspím“. Link https://www.youtube.com/watch?v=fD_HztHtTFY