Dovolenkujeme s domácim miláčikom

Chystáte sa dovolenkovať spolu s vašim zvieracím miláčikom? Napokon, je to predsa ďalší člen rodiny, tak prečo nie? Či idete do zahraničia alebo do niektorej z destinácií na Slovensku, vždy platí, že treba dodržiavať niekoľko zásad, aby sa z vaše dovolenky nestala nočná mora. Nielen vy, ale aj vaše zviera musíte dodržiavať pitný režim.

Keďže vás psík či mačka nevedie rozprávať, o to, aby dostatočne pili musíte dbať vy. Takisto si dávajte pozor na stravu, ktorú je. Žiadne zvyšky z kuchyne! Tie sú najmä teraz v lete často nebezpečné. A nezabudnite, že nežiaduci je aj dlhodobý pobyt zvieraťa na priamom slnku.

Parazity striehnu všade

Komáre, kliešte, bodavé muchy a iné parazity útočia, leto je pre ne rajom. Nielenže je ich bodnutie mimoriadne nepríjemné, sú tiež prenášačmi rôznych chorôb. A preto treba zviera ošetriť antiparazitnými prípravkami. K dispozícii máte hneď dve jednoduché a účinné metódy – buď obojok s repelentným účinkom alebo spot-on prípravky (tzv. pipetky). Pipeta predstavuje v čase letných dovoleniek najkomfortnejší spôsob ochrany a je to zároveň overený spot-on prípravok pre psy proti najširšiemu spektru vonkajších parazitov s účinkom až 1 mesiac. Obojky vášmu psíkovi alebo mačke zabezpečia ochranu až na 8 mesiacov. Ak si teda nechcete dovolenku pokaziť a aj predražiť návštevou veterinárnych lekárov, pripravte sa dopredu. Ocení to váš miláčik a aj ostatná rodina a priatelia.

Zdroj – Bayer

005