Dostaňte sa do formy vďaka Rio Mare

Veľa krát ste iste čítali, že ryba by v našich jedálničkoch nemala chýbať, a to vrátane detských jedál.  Rybie mäso je jedným z najlepších zdrojov zdravých bielkovín, navyše aj omega-3 a omega-6 mastných kyselín. Tie sú prospešné pre mozog, srdce, oči, dokonca zlepšujú stav pokožky pri ekzémoch a účinné sú aj v boji proti chronickým zápalom.

Vďaka pravidelnej konzumácii rýb si krásne doplníte denný príjem vitamínu A, B12, B6, niacínu, thiamínu a riboflavínu. Tuniak navyše obsahuje zo všetkých rybích druhov najviac fosforu, potrebného spolu s vápnikom, pre silné kosti a zuby Ďalej je významným zdrojom selénu, jódu, železa a horčíka. Nezabudnite ale na jedinú výnimku – nakoľko má tuniak veľké množstvo ortuti, nie vhodný pre tehotné ženy, ktorým sa odporúča napr. losos, makrela, treska či sardinky.

So starostlivosťou o zdravie samozrejme úzko súvisí životný štýl každého z nás, fyzická a psychická kondícia, ostatne nie nadarmo sa hovorí „veselá myseľ, pol zdravia“. Vytúžená jar sa blíži, predlžujú sa dni, vykúka slniečko – ideálny čas pre očistu tela i duše, či už v podobe intenzívneho tréningu, pohodového behania v parku či prechádzok v prírode. K tomu neodmysliteľne patrí zdravá, rýchla a ľahká strava plná vitamínov a minerálov. Nechajte sa inšpirovať niekoľkými tipmi, ako odľahčiť jedálniček napríklad práve konzervami Rio Mare tuniaka s mnohými príchuťami. Zaraďte rybu do svojich receptov namiesto bežného mäsa a vedzte, že také cestoviny, šaláty, nátierky a dokonca i burger, sa premenia na lahodnú delikatesu.

Rio Mare tuniak s citrónom a čiernym korením
Keď sa kvalita tuniaka Rio Mare stretne s citrónovou šťavou a čiernym korením, vzniká tým kombinácia, ktorá urobí i ten najjednoduchší pokrm výnimočným. Tento tuniak je určený všetkým milovníkom zaujímavých, korenených a výrazných chutí, ktorí radi experimentujú.

Rio Mare tuniak v olivovom oleji s chilli papričkou
Pokiaľ uprednostňujete ostrejšiu chuť, Rio Mare vám ponúka práve to, čo hľadáte. Ide o  vysoko kvalitného tuniaka v olivovom oleji s kúskami talianskych chilli papričiek. Väčšie balenie (130 g) je navyše spracované  inovatívnou technológiou, konzerváciou upravenou atmosférou, vďaka ktorej je steak celkom bez nutnosti odkvapkania.

Rio Mare tuniak v extra panenskom olivovom oleji
Ide o kvalitnú pochúťku, ktorá sa vyznačuje svojou typickou ružovou farbou. Vysokú akosť zaručujú prísne kontroly a veľmi starostlivý proces čistenia. Vďaka použitému oleju má bohatšiu a výraznejšiu chuť. Vďaka tomu ideálny na konzumáciu bez akýchkoľvek úprav, iba s čerstvým pečivom a zeleninou.

Rio Mare tuniak vo vlastnej šťave
Pokiaľ chcete diétnejšiu verziu klasického tuniaka, potom je tento vo vlastnej šťave ideálnou voľbou. Nakoľko nie je naložený v oleji, ponúka sa nespočetné množstvo tipov ďalšej úpravy. Pre „dietárov“ je dôležitou informáciu, že obsahuje maximálne 1 % tuku v 100 g. Veľmi dobre sa hodí do čerstvých a ľahkých pokrmov, do klasických i menej obvyklých šalátov, obohatených napríklad čerstvým alebo sušením ovocím.

 

Rio Mare Leggero
Steaky Rio Mare Leggero sú vyrábané patentovanou inovatívnou technológiou, ktorá využíva na konzerváciu tuniaka upravenú atmosféru bez nutnosti použitia veľkého množstva vody alebo olivového oleja. Rio Mare Leggero má o 60% nižší obsah tuku a je ideálny pre tých, ktorí milujú pocit ľahkosti a chcú byť vo forme pred plavkovou sezónou bez toho, aby sa vzdali chutného jedla. 🙂

„Rio Mare – skvelá ryba, skvelá chuť