Domácnosť bez stresu – ako zvládnuť koniec roka?

Domácnosť bez stresu – ako zvládnuť koniec roka?

Záver roka si žiada poriadny vietor v domácnosti. Najkrajšie sviatky v roku predsa chceme stráviť v dokonalom príbytku a v kruhu rodiny.

Ak chcete zvládnuť predvianočné obdobie bez zbytočného zhonu, máte dve možnosti – buď začnete s upratovaním v predstihu, teda hneď, alebo si vytvoríte efektívny plán. Ak ste za druhú možnosť, prinášame vám prehľad, ako sa dá zvládnuť upratovanie v priebehu pár dní.

 

Stačí jeden týždeň a pár hodín

Pondelok: Pondelok je často jeden z najmenej obľúbených dní. Vy však k nemu pristúpte naopak. Vrhnite sa do prvých povinností a namotivujte sa tak aj do ďalších dní. Nájdite si v pondelok aspoň hodinku, umyte dlážky a povysávajte. Pustite si k tomu obľúbenú hudbu a upratovanie bude relaxom. A nezabudnite ani na tepovanie koberca či sedačiek, po celom roku si to zaslúžia.

Utorok: Toaleta a kúpeľňa si vyžadujú špeciálnu pozornosť. Zbytočne neodkladajte ich upratovanie, čím skôr to budete mať za sebou, tým lepšie. Ukrojte si pár minút z utorkového podvečera a uvidíte, že rýchly výsledok vám zdvihne náladu.

Streda: Vrstva prachu či fľaky na skle sú pre každú gazdinku nočnou morou. Zoberte handričku a prípravok na leštenie, zapnite si obľúbený film alebo sa rozprávajte s partnerom o tom, čo ste zažili cez deň. Budete sama prekvapená, ako rýchlo vám upratovanie ubehlo. A nezabudnite vymeniť  ani záclony a závesy.

Štvrtok: Na rad prichádza pranie a žehlenie. Ak žehlenie nepatrí medzi vaše obľúbené aktivity, opäť si k tomu nájdite vhodný doplnkový program na rozptýlenie. Zároveň pretrieďte šatník, aby sa vám v ňom nekopili zbytočné kúsky. Ak ich už neplánujete nosiť, radšej ich podarujte ľuďom, ktorí ich skutočne potrebujú.

Piatok: Sviatočný čas je najmä o pečení a varení. Zamerajte sa teda na chladničku a komoru. Prehľadne si usporiadajte potraviny a dokúpte všetko, čo budete potrebovať. Aj chladnička potrebuje svoj systém – hlavne v hektickom predvianočnom čase.

Zdroj: Marta T.

Domácnosť bez stresu – ako zvládnuť koniec roka?Domácnosť bez stresu – ako zvládnuť koniec roka?