Dokonalé plavky

Vo všeobecnosti platí, že v našom zemepisnom pásme je práve leto najobľúbenejším ročným obdobím. Radi sa necháme zlákať slnkom a vodou, aby sme sa opálili a načerpali energiu. Aby bolo všetko podľa našich predstáv, celú jar makáme na svojich postavách, aby sme ich napokon slávnostne vystavili na obdiv.

Aby bol dojem dokonalý a naša postava vynikla čo najlepšie potrebujeme dokonalé plavky. Tento rok treba určite siahnuť po retro vzoroch a strihoch a celé plavky už dávno šliapu na päty obľúbeným bikinám.

 

Podľa typu postavy si treba vybrať strih plaviek

Ak je váš typ postavy plnší a hrdo sa hlásite k moletkám, je lepšie siahnuť po celých plavkách. Tie sú tento rok mimoriadne trendy a navyše dômyselne zakryjú prípadne nedostatky vašej figúry. Strih aj vzor plaviek v štýle retro kúskov z 50-tych a šesťdesiatych rokov pridá každej žene na šarme. Aktuálne je boom volánov, ktoré nájdeme takmer v každej kolekcii pre tento rok a nevyhli sa ani plavkám, na ktorých pôsobia ako zaujímavý detail.

V prípade, že ste neboli obdarovaná bujným dekoltom, treba siahnuť po plavkách dvojdielnych, ktoré dajú vyniknúť vašej štíhlej postave. Podprsenku treba voliť s čipkou, glitrami, našitými korálikmi alebo s nariasenými volánmi, ktoré opticky zväčšujú objem.

Postavu výborne vytvarujú vykrojené celé plavky, ktoré dokážu vykúzliť štíhli pás aj tam, kde v skutočnosti nie je. A to buď strihom plaviek, kedy postavu tvaruje spôsob akým sú plavky vykrojené alebo potlačou (čierne pásy pozdĺž siluety).

 

Retro, etno a zvieracie vzory tento rok kraľujú

Etno štýl je čoraz viac a viac žiadanejším a horúcejším trendom. Neobišiel ani plavky, ktoré sú potlačené pestrofarebnými priam až indiánskymi motívmi. Návrat klasických päťdesiatych rokov je späť nielen čo sa týka strihu plaviek, ale aj červeno-bielo-modrej farebnej kombinácii a ikonických prúžkov.

Animálne motívy á la Roberto Cavalli z vás urobia nebezpečnú šelmu každej pláže. Stačí len doladiť a správne nakombinovať s osuškou s podobným alebo rovnakým vzorom aký je na plavkách.

V neposlednom rade, keď už si neviete rady stále je tu osvedčená klasika podľa hesla v jednoduchosti je krása, a to jednoduché bikiny v čiernej, jasne červenej a bielej farbe.

 

Zdroj: beautydart.wordpress.com, http://www.marcjacobs.com, www.stylebistro.com, http://www.asos.com