Dodržujte pravidlá pri fénovaní a výsledkom budú krásne vlasy

Ako správne fénovať vlasy tak, aby sme zachovali lesk? Fénovanie vlasov u kaderníčky je zvyčajne odlišné, ako to naše doma. Túžime po rovnako oslnivom výsledku, ako keď sú naše vlasy v rukách odborníkov. No stačí len správne kroky pri fénovaní a vlasy budú vyzerať zdravo a krásne. Aj pre fénovanie preto platia isté pravidlá, ktoré by sme nemali zanedbávať.

S kvalitným fénom to pôjde ľahšie
Ak chceme dosiahnuť skvelý výsledok z fénovania vlasov, v prvom rade je potrebné, aby sme si zaobstarali správny fén na vlasy s niekoľkými možnosťami nastavenia teploty. Fénovať by sme nemali dlho pri vysokom stupni nastavenia teploty, pretože vlasy sa tak vysušia a ich štruktúra sa môže narušiť. Na lesklé a krásne vlasy tak môžete zabudnúť. Najmenšiu silu pri prúde vzduchu nastavte pri jemných vlasoch. Existuje niekoľko prípravkov na vlasy, vďaka ktorým sa výsledok po fénovaní dostaví. Zaobstarať si treba ochranný sprej pred teplom, okrúhlu kefa na vlasy, difúzer na fén a veľký štipec do vlasov.

Od korienkov ku končekom
Fén by ste mali udržiavať najmenej 20 cm od vašich vlasov. Rozdeľte si vlasy na niekoľko častí a zachyťte pramene štipcami na vlasy. Zabránite tak fénovaniu toho istého prameňa vlasov. Na dosiahnutie lesku fénujte každý jeden prameň od korienkov ku končekom. Vlasy tak získajú objem a lesk.

Fénujte polosuché vlasy
Počkajte, kým vám vlasy po umytí uschnú. Nie je dobré, ak sa vlasy fénujú hneď po umytí. Vlhké vlasy sú totiž náchylné k lámavosti. Až keď sú polosuché, môžete začať s fénovaním. Difúzerový nástavec na fén na vlasy rovnomernejšie rozdelí prúdenie vzduchu. Okrem toho chráni jednotlivé pramene pred príliš veľkou dávkou tepla. Pred skončením nechajte fúkať na vlasy prúd studeného vzduchu. Vlasy tak budú pružnejšie.

Pomôže aj penové tužidlo a kúry na vlasy
Vlasom dodáva objem aj penové tužidlo. Pred samotným fénovaním ho naneste na celú dĺžku vlasov. Ku krásnym lesklým vlasom dopomôže samozrejme kvalitný fén, ale aj kroky, ktoré sú počas tohto procesu dôležité. Každým fénovaním sa kvalita našich vlasov a lesk vytráca, preto je dôležité používať aj rôzne regeneračné kúry. Pomôže aj výživný vlasový olej, ktorý si naneste na záver fénovania. Ten vám dodá lesk a ochráni vaše vlasy aj pred nepriaznivým počasím.

Základom skvelého účesu je aj správne vyfúkanie vlasov. Stačí pár správnych krokov a vaše vlasy môžu vyzerať ako od toho najlepšieho kaderníka.

Zdroje: http://www.schwarzkopf.sk/sksk/sk/home/starostlivost_o_vlasy/fenovanie_a_vyrovnavanie/starostlivost_tipy/spravne-fenovanie.html

Foto: http://www.hairextensions-australia.com.au/hair-extensions-hair-dryers.html, http://instylespasalon.com/category/blog/