Dobry den, smiem sa spytat ci poistenie domacnosti, zahrna poistenie vsetkych skod sposobenych susednymi bytmi, pripadne zlodejmi? Ako sa pripadne preukazuje, ohodnocuje cena znicenych/ukradnutych veci? Dakujem Martina

Odporúčame Vám poistenie majetku Môj domov, ktorého hlavnou výhodou je, že jednou poistnou zmluvou je možné dojednať poistenie rodinného domu, bytu, nebytového priestoru alebo chaty, garáže, vedľajšej stavby, skla, záhrady, náhrobného pomníka, domácnosti a zodpovednosti za škodu. Poistenie domácnosti sa vzťahuje na všetky hnuteľné veci, ktoré máte v domácnosti – napr. nábytok, koberce, doplnky, šatstvo, športové potreby, cennosti, domáce spotrebiče, elektroniku a veci osobnej potreby.

 

Ak dojde k poškodeniu bytu susedným bytom rizikom poisteným v poistnej zmluve (napr. požiar, výbuch, voda z vodovodu a pod.), škoda je krytá z poistenia. Ak sa jedná o riziko, ktoré nie je kryté v poistnej zmluve, náhradu škody je potrebné vymáhať priamo od suseda, ktorý za škodu zodpovedá.

 

Škody spôsobené rizikami, ako krádež či lúpež, sú v poistení Môj domov kryté už v základnom balíku. Škoda sa nahrádza v nových cenách, ktoré zodpovedajú nákladom na opravu alebo kúpu novej veci. Hodnota vecí sa preukazuje dokladmi o ich kúpe alebo obhliadkou.