Dobrodružstvo maľovania

vymaľovávanky

„Už v detstve ma omámil svet prírody svojím kúzlom a v súčasnosti je hlavnou inšpiráciou mojej tvorby,“ tvrdí Millie Marotta. Prostredníctvom kresieb sa delí s ľuďmi o vášeň k prírode. Na konte už má dva hity – Kráľovstvo Zvierat a Tropická krajina zázrakov. Tieto knihy označili čitatelia The Sunday Times za bestseller. Teraz je tu ďalšia lahôdka s názvom Divoká savana – Dobrodružstvo maľovania.

„Podľa psychológov sa počas vyfarbovania zapájajú centrá mozgu pre kreatívne vyjadrovanie a vyvažujú tak logické myslenie a organizačné procesy. Aktivujú sa časti mozgu súvisiace s jemnou motorikou a zmyslovým vnímaním. Zároveň si rozvíjate tvorivosť, zameriavate sa na konkrétnu činnosť, ktorá mozog zamestná a vytesní tak starosti, ktoré vás počas dňa sužovali,“ píše sa v článku Antistresové vymaľovánky naozaj fungujú na portáli Lepšídeň.sk.

Už desať-pätnásť minút maľovania denne osvieži vašu myseľ a dokáže ju zbaviť stresu, ktorý nám prinášajú moderné technológie a zhon modernej spoločnosti. Nebudete potrebovať alkohol ani cigaretku na uvoľnenie.

Objavte v Divokej savane steblá trávy kníšuce sa vo vetre a pomocou farieb vdýchnite život vtákom a dravcom. Prijmite pozvanie Miliiných osobitých ilustrácií, či už je to stádo divokých pakoní, alebo agama, ktorá vám vyrazí dych a vezmite do ruky ceruzku.

Pri slove savana sa mnohým vynorí pred očami obraz africkej divočiny – levy, slony, zebry a antilopy. V knihe Divoká savana na vás číhajú aj tvory v úkryte, kengury zo saván severnej Austrálie, či ďalšie prekvapivé živočíchy žijúce na pastvinách v Južnej Amerike a Ázii.

Niektorí radi vyfarbujú veľké plochy rovnakými farbami, iní venujú pozornosť každému drobnému detailu. Ľudia dokážu použiť neuveriteľné kombinácie farieb a obrázky tak priam ožívajú pod ich rukami. Neraz vzniká originálne umelecké dielo, niektorí si vybrané obrázky dokonca zarámujú, zalejú, vystavia.

Tak neváhajte a oživte farbičkami svoju vlastnú Divokú savanu.

vymaľovánky

Pripravila: Wera