Dizajn, funkčnosť a úspora v kuchyni

thumbnail-dizajn-funkcnost-a-uspora-v-kuchyni--181419

Sloboda je základom pre vznik niečoho nového a prekvapujúceho. Aby sa nápady mohli rozvinúť, potrebujú priestor. Dizajn a funkčnosť prístrojov Miele sú výsledkom ideí, ako stvárniť exkluzívny interiér, ktorý prebúdza nápady k životu a je navrhnutý s absolútnou eleganciou. Čisté línie upútajú pohľad na to podstatné, a pritom poskytujú možnosť prístroje vzájomne kombinovať. Táto schopnosť pomôže veľmi ľahko vytvoriť harmonický celok. Každý prístroj je jedinečné dielo a ich spojenie umožňuje dokonalú súhru, ktorá vedie k perfektným výsledkom.

Prístroje Miele spájajú dokonalú funkčnú a dizajnovú jednotu, pričom každý z nich je vo svojich funkciách skutočným majstrom. Čas vo svojej kuchyni budete tráviť radi nielen kvôli chuťovým zážitkom. Splynutie všetkých tónov a materiálov dáva vyniknúť vzdušnosti a jedinečnosti celej kompozície.

 

Inteligentná domácnosť

Chceli by ste vedieť, či sa vaše obľúbené oblečenie ešte perie alebo je už vysušené? Mať stále pod dohľadom chladiace prístroje, bez ohľadu na to, kde sa vy alebo prístroje v dome nachádzajú?
Systémové riešenie Miele@home ponúka vzájomnú komunikáciu prístrojov Miele s neustálou výmenou informácií. Túto prepojenosť zabezpečujú komunikačné moduly. Pomocou technológie Powerline jednoducho prenášate prostredníctvom elektrickej siete potrebné dáta. Nie sú nutné dodatočné inštalácie alebo zmeny. Koncovým zariadením kontrolujete a ovládate prístroje Miele.

 

So systémom Con@ctivity využijete energiu veľmi racionálne. Vďala tejto automatickej funkcii môže váš odsávač pár komunikovať priamo s varnou doskou Miele. Informácie o činnosti varnej dosky sú zosumarizované a prenesené do riadiacej jednotky odsávača pár.  Ten automaticky zvolí správny stupeň prevádzky a postará sa tak kedykoľvek o optimálnu klímu v miestnosti. Pomocou funkcie Con@ctivity môže váš odsávač pár prevziať tieto funkcie:

·         zapnutie osvetlenia odsávača pár

·         automatické prispôsobenie stupňa odsávania situácii na varnej doske

·         automatické dobehnutie odsávania

·         automatické vypnutie odsávania pár a osvetlenia

Ako to funguje?
Rovnako ako varná doska, je aj odsávač pár vybavený komunikačným modulom. Tieto moduly si navzájom vymieňajú informácie prostredníctvom elektrickej siete. Dodatočné výdavky na inštaláciu už nie sú potrebné.

Potrebné komponenty:

·         odsávač pár Miele so schopnosťou komunikácie

·         varná doska Miele so schopnosťou komunikácie

Ekologicky v kuchyni

Spoločnosť Miele vyrába prístroje, ktoré sú ekologické a znižujú spotrebu energie. Tak šetrne k životnému prostrediu ste riad ešte nikdy neumývali. V programe Automatika docielia umývačky riadu  Miele spotrebu už od 7 l vody, čo je omnoho menej ako keď naplníte vodou bežné umývadlo. Spoločnosť Miele znížila spotrebu vodu za posledných 30 rokov až o 85 %.

 

Sklokeramické varné dosky Miele ExtraSpeed vďaka inovatívnym ohrevným telesám HiLight dosahujú extra krátke časy varenia.

 

Varné dosky PowerFlex sa oproti klasickej indukcii dokážu sa flexibilne prispôsobiť použitému riadu. Ak varíte v objemných hrncoch alebo pekáčoch, pracujú na maximálny výkon. Na varnej doske sa nachádzajú minimálne dve varné zóny PowerFlex, ktoré stlačením jedného tlačidla spojíte do jednej veľkej plochy. Tá sa zvlášť hodí, ak varíte vo veľkých pekáčoch. Vďaka cielenej koncentrácii výkonu sa vám po spustení funkcie TwinBooster ponúka výkon až 7,4 kW. V prípade potreby sa jednotlivé zóny môžu spojiť aj do jednej veľkej okrúhlej zóny. Oceníte to, ak pripravujete jedlo vo veľkom hrnci. Vďaka maximálnemu výkonu 4,5 kW zovrie voda veľmi rýchlo.

 

 

Foto: Miele

Archívny článok

13623312691t