Detské výživy – ako na to?

Naše konzervovanie doma pokračuje. Tentokrát také viac detské. Mám však rada takéto raňajky. Pridám pár Marína keksov či Indián keksov a pripomínajú mi potom moje detské časy.

 

Nektarinkovo banánová
300 g očistených nektariniek rozmixujeme s 200 g banánu a šťavou z polovice citróna. Vlejeme do menších pohárikov a sterilizujeme pri 80% asi 10 minút. Potom vyberieme a otočíme hore dnom. Necháme vychladnúť.

Broskyňovo banánová
300 g očistených broskýň rozmixujeme s 2 – 3 lístkami mäty, 2 – 3 lístkami medovky a 200 g banánu. Vlejeme do menších pohárikov a sterilizujeme pri 80% asi 10 minút. Potom vyberieme a otočíme hore dnom. Necháme vychladnúť.

Malinovo banánová
400 g malín rozmixujeme s 250 g banánu a 2 – 3 lístkami malinových lístkov. Vlejeme do menších pohárikov a sterilizujeme pri 80% asi 10 minút. Potom vyberieme a otočíme hore dnom. Necháme vychladnúť.

Černicovo malinová s banánom
150 g malím spolu so 150 g černíc rozmixujeme s 300 g banánu a šťavou z polovice citróna. Vlejeme do menších pohárikov a sterilizujeme pri 80% asi 10 minút. Potom vyberieme a otočíme hore dnom. Necháme vychladnúť.

Na raňajky si potom jednu z nich rozmixujem s trochou tvarohu. Aj dcére veľmi chutí.

Pre slávnostnejšiu príležitosť som jednu výživu zľahka premiešala s vyšľahanou šľhačkou a podávala s trochou banánu v miskách.

A pred pár dňami som do trochu vody rozpustila želatinu, premiešala ju potom s výživou a prehriala. Vliala som ju do misky a ešte do teplého vtlačila pár piškót. Po vychladnutí sme misky vyklopili a mali sme popoludní super malé tortičky, ktoré sme ešte preliali rozpustenou horkou čokoládou a na povrch sme položili pár kúskov banánov. Myslím, že na narodeninovú party by to bola super vec.

Ak máte radi radšej overené recepty na sladkosti, ponúkam vám jeden z nich
http://www.dobrenapady.info/sefkuchar-vari-5-rn377.htm

Autor: Silvia B.