Denim mánia: Na aké módne kreácie sa môžeme tešiť v novom roku?

Denim bol a vždy bude veľkou súčasťou našich šatníkov a to sa nezmení ani v tomto roku. Ale ak by ste predsa len chceli vniesť do vašich šatníkov trochu vynaliezavosti  a dôvtipu, budete sa musieť pozrieť za bežnú kombináciu džínsov a trička a vymyslieť možno niečo viac originálnejšie. Inšpirovali sme sa módou z ulíc a prinášame vám zopár skvelých nápadov ako nosiť denim v roku 2020!

 

Pastelové retro
Denim sa každým rokom vo veľkom vracia a tento rok so sebou prinesie aj hravú farebnosť a nespočetné množstvo štýlových kombinácii. Ak vás zaujala móda s nádychom 80’ a 90‘ rokov, zaobstarajte si kúsky v štýlových pastelových farbách. Džínsy alebo bundička v cukríkových odtieňoch budú na jar skvelou voľbou a rozhodne zvýraznia každý outfit. Džínsovina sa ľahko kombinuje s akoukoľvek obuvou, no v prípade pastelových variácií odporúčame jednoduchosť v podobe trendy tenisiek.

Na každú príležitosť
Denim je materiál, ktorý je maximálne nadčasový a z roka na rok viac originálny a trendy. Pre svoju univerzálnosť a pohodlnosť ho už desaťročia milujú nielen naši rodičia, ale aj my. V roku 2020 sa denim konečne  vracia k bodu, keď sa prispôsobuje on nám a nie my jemi. Potrebujete elegantný no trendy kúsok? Skinny džínsy zdobené perličkami sú to pravé pre vás. Alebo máte radšej ležérnosť a originálne kúsky? Vyberte si modely s rozstrapkanými detailmi , či trendy kúsky s nášivkami. Skrátka bez ohľadu na príležitosť, či štýl obliekania, denim poslúži každej z nás.

Štýlový streetstyle
Ak neobľubujete úzky strih džínsov, nasledujúca informácia vás poteší. Túto sezónu sú v kurze najmä oversize a široké strihy.  Okrem rozšírených džínsov, sa obľube tešia aj predĺžené rifľové bundičky na viazanie, či už s potlačou alebo popiskom. Čím bláznivejšia kombinácia, tým lepšie. A keďže streetstyle štýl charakterizuje dôraz na individuálny prístup, výsledkom by mal byť originálny outfit, ktorý odráža vašu jedinečnosť. Súčasný návrat módy 70’ rokov nám umožňuje aj trendy kombinácie s rôznymi doplnkami. Ruksak, ľadvinka a samozrejme dokonalý šperk vo vašom novom retro looku rozhodne nesmú chýbať.

 

Zdroj: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, cellbes.sk, Marc Cain – mClasse, Riani – mClasse, Airfield – mClasse, VERO MODA, Giuliett