Dekolt je zrkadlo veku

Na oblasť krku často zabúdame, no práve ona je ukazovateľom skutočného veku. Poradíme vám, čo robiť, aby bol dekolt mladistvý a krásny.

 

To, či vyzeráte mlado nezávisí len od stavu pleti. Ak krk a dekolt „zdobia“ vrásky a zošúverená koža, k sviežemu vzhľadu to rozhodne nepridá. U mnohých žien sa dekolt môže stať zdrojom skutočných obáv. Nepatrite k nim.

Rutinná starostlivosť aj o dekolt
Je potrebné uvedomiť si, že starostlivosť o pleť nie je len starostlivosť o tvár. V skutočnosti by sme mohli povedať, že starostlivosť o tvár začína od hrudníka smerom hore. Prečo? Pretože rovnako ako pokožka tváre, aj pokožka krku a dekoltu je vystavená účinkom starnutia spôsobeným genetickými a vonkajšími faktormi, medzi ktoré patrí pôsobenie slnečného žiarenia a znečistené prostredie. To sa premieta do rozpadu elastínu a kolagénu, straty pružnosti pokožky a ku vráskam. Pokožku preto dôkladne vyživujte a hydratujte a tiež ju chráňte pred slnkom.

Najviditeľnejšie starnutie
Pokožka krku a dekoltu je štrukturálne jedna z najmenej odolných na tele. V týchto partiách je nedostatok mazových žliaz a to zapríčiňuje, že príznaky starnutia sa zdajú omnoho výraznejšie, pokožka sa uvoľňuje, deformuje a spôsobuje zjavný kontrast medzi vzhľadom hornej časti hrudníka a krku a tváre. Ak ide o telo, gravitácia funguje najviac na miestach, kde to chcete najmenej. Bez starostlivosti by dekolt a krk mohli byť miesta, kde budete starnúť najviditeľnejšie. Ďalší dôvod na to, aby ste sa im každý večer a ráno venovali, najmä ak sa chcete vyhnúť noseniu rolákov a pýšiť sa sviežou ženskou šijou.

Doprajte im hydratáciu a vypnutie
V boji s vráskami na krku musíte byť precízne. Pravidelné odličovanie, exfoliácia, dodávanie živín a potrebných látok krémami, sérami, využívanie intenzívnych skinboosterov a neinvazívnych ošetrení je záruka mlado vyzerajúcej pokožky v oblasti dekoltu. Počas domácej starostlivosti doprajte krku jemné vklepkávanie krémov s účinnými látkami. Nie je na škodu využiť ani silu protivráskovej masky alebo koncentrovanej starostlivosti vo forme účinných ampuliek. Ošetrujúci rituál je rovnaký ako pri starostlivosti o tvár – najprv pleť dôkladne vyčistite a potom naneste hydratačný krém. Krémy nanášajte smerom hore k brade. Kozmetické masáže pokožku prekrvia a tá lepšie využije aktívne látky z kozmetických prípravkov. Okrem domáceho ošetrovania sa raz za mesiac zverte do rúk odborníkov a stavte na ošetrenie mezoterapiu alebo Dracula terapiu. Počas teplých, slnečných mesiacov, keď dlhodobé vystavenie slnku môže zhoršovať príznaky starnutia na krku a dekolte, sa snažte minimalizovať vplyvy škodlivého UV žiarenia vhodnými prípravkami s vysokým faktorom.

Vyskúšajte:
Jogurt upokojuje pokožku, dokonale ju zvláčňuje a vyživuje. Pri príprave sviežej masky musí mať jogurt izbovú teplotu. Zmiešajte polievkovú lyžicu jogurtu dôkladne s lyžicou medu. Pri nanášaní na pokožku použite vatový tampón. Aplikujte na pokožku krku, dekoltu a ramien v rovnomernej vrstve a nechajte pôsobiť 10 – 15 minút, potom masku zmyte. Vezmite žinku a jemne pokožku masírujte krúživými pohybmi, zbavíte ju odumretej kože. Po masáži pokožku dekoltu hydratujte obľúbeným krémom.

Autor: -aka-