Darujme si liek zadarmo- smiech

Smiech je liek, za ktorý sa neplatí. Uvoľňuje napätú atmosféru, poskytuje pozitívnu energiu, uvoľňuje stuhnutosť svalov a v neposlednom rade aj spaľuje tuky. Okrem toho prináša so sebou oveľa viac pozitívnych účinkov pre naše zdravie, ako sa na prvý pohľad zdá. Ktoré to sú?

Vplyv na zdravie
Smiech vyvoláva pocit šťastia, spokojnosti, a zároveň vďaka nemu udržiavame harmóniu medzi ľuďmi. Náš imunitný systém je vďaka nemu posilnený, stres zažehnaný a všetky negatívne emócie potlačené. Smiech má obrovský vplyv na naše zdravie. Cítime sa lepšie po psychickej stránke a na situácie, ktoré sa naoko nejavia pozitívne, sa dívame optimistickejšie. Úprimný smiech od srdca je úžasným šíriteľom dobrej nálady medzi ostatnými. Okrem harmonickej duševnej rovnováhy sa vďaka smiechu cítime lepšie aj po fyzickej stránke. Smiech skutočne prospieva celému telu. Posilňujeme si tak brušné svaly, uvoľňujeme stuhnuté svaly na šiji, chrbte. Stačí chvíľkový smiech a odstránime telesnú strnulosť, bolesti chrbtice, úľavu pri migréne. Kto sa často smeje, má vyššiu odolnosť voči  infekciám a nádorom. Zároveň vylučujeme endorfíny- hormóny šťastia, ktoré pôsobia priaznivo na skvelú náladu. Pôsobí skutočne antidepresívne a antiúzkostne.Častejšie sa usmievajúci majú až o 30 percent pozitívnejší pohľad na svet. Pre dámy je smiech pozitívny aj z dôvodu, že umožní úžasnú masáž tváre. Je tiež dobrým liekom k lepšej sexuálnej aktivite.Čisté pľúca, lepšia pamäť
Zrejme si neuvedomujeme, že si vďaka nemu čistíme pľúca, posilňujeme srdce- po piatich minútach smiechu sa zrýchli tep na 130 úderov za minútu. Aj pamäť je lepšia, pretože sa smiechom prepájajú niektoré nervové centrá a viac si pamätáme.Viac smiechu znamená viac zdravia. Smiať sa je skrátka zdravé- po telesnej i duševnej stránke. Každá minúta smiechu predlžuje život a aj keď sú okolo nás ľudia, ktorí sú ustavične zamračení, zrejme nepochopili, že so smiechom ide všetko ľahšie. Navyše, ak ide o liek, za ktorý sa neplatí, mali by sme ho užívať pravidelne a čo najdlhšie.

Ak sa ku starobe chceme dostať čo najpomalšími krokmi, nie je nič lepšie, ako mať dobrú náladu, zmysel pre humor a vedieť sa schuti poriadne zasmiať.

Vedeli ste, že priemerný Európan sa denne zasmeje iba 15- 100krát? Ak by sme sa smiali 300krát, až vtedy by nám mozog a imunita fungovali, ako by mali. Zapnite si zábavný program, dobrú komédiu, vyhľadajte spoločnosť ľudí, s ktorými sa dosýta zasmejete.

smiech-je-zdravy
Zdroje:http://www.webnoviny.sk/zdravie/clanok/811081-smiech-je-liek-vdaka-nemu-su-ludia-aj-sexualne-aktivnejsi/, http://zdravie.pravda.sk/zdravy-relax/clanok/14087-padne-dovody-na-smiech/, http://liek.beautywoman.sk/clanok/1887, http://www.seniorhumor.org/?page_id=1522 ; Foto: http://www.womansday.com/cm/womansday/images/qA/09-woman-laughing-lgn.jpg