Daphne Guinness: „Móda je fluidum“

Je inšpiráciou pre také hviezdy ako Madona a Lady Gaga, ktorá ju dokonca považuje za svoju spriaznenú dušu a za človeka, ktorý jej pomohol lepšie porozumieť samej sebe. Jej pohľad na módu akoby vystihoval podstatu tohto fenoménu. Obliekaním vyjadruje samu seba, svoje pocity, vnútro. Každý jej outfit je príbehom o nej samej, jej denníkovým zápiskom. Hovoríme o výstrednej Daphne Guinness, ktorá je známou dedičkou pivovaru, ale ešte známejšou módnou ikonou.

 

Mladá barónka

Dalo by sa povedať, že Daphne Guinness sa v roku 1967 narodila pod šťastnou hviezdou. Jej otec Jonathan Guinness (3. barón Moyn) bol dedičom pivovaru a jej matka Suzanne Lisney bola vychýrená francúzska kráska.  Elektrizujúcu energiu, ktorú Daphne okolo seba šíri určite zdedila po mame, ktorá bola známa ako múza surrealistických maliarov Man Raya, Marcela Duchampa a vždy výstredného Salvadora Dalího. Dodnes miluje klasickú hudbu a ak nenájde šperk alebo vôňu, ktorá by sa jej páčila jednoducho si ju navrhne sama.
Rovnako tak tvorí hudbu. Jej posledným počinom je skladba Deviant Disco.

 

Žijúci sen

Byť extravagantnou, výstrednou, provokovať. To nie je žiadny problém. Ale vytvoriť zo svojho oblečenia celok, ktorý zakaždým prináša niečo nové, inšpiruje módnych tvorcov a popové hviezdy, to už len tak niekto nedokáže. Daphne Guinness zakaždým zo svojho tela, tváre, vlasov urobí maliarske plátno, na ktorom zhmotní svoje emócie a vystihne ich dokonale. Jej blond vlasy sú zdobené čiernymi prameňmi takmer vždy vyčesané dohora. Nesmie chýbať dymové líčenie a topánky na šialene vysokej platforme, ktorá zväčša končí vo vzduchu a nie je podopieraná žiadnym opätkom. Materiál, z ktorého je oblečenie vyrobené nehrá takmer žiadnu rolu, či je to latex, perie, hodváb. Je presne ten typ, ktorý dokáže dať na seba aj ten najšialenejší výtvor od módneho tvorcu a nielenže to na nej vyzerá dobre, ale zároveň tým vzdáva hold tomuto druhu umenia.

 

Autor: AVE
Zdroje: Pinterest, instagram