DÁMSKA KOLEKCIA – LETNÉ POCITY

Desigual
080 Barcelona Spring-Summer 2016

So sezónou jar/leto 16 prichádza čerstvý pohľad na ňu. Je čas na nové strihy a pocity z nosenia kúskov, a to vďaka použitým látkam. Estetika šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov prináša so sebou do dneška veselé šaty a folkom nasiaknuté pončá. Všetko je však obohatené o zaujímavé detaily – výrazné gombíky kamienkami ozdobené golieriky, a to všetko v uvoľnenom a neformálnom duchu. Najkvalitnejšia viskóza, žakárové pleteniny i neoprén naplno ožíva spolu s novým oblečením. Táto sezóna prináša i sviežu kombináciu pletenín a vlny. Nový prístup k vrstveniu je kľúčom pre novú sezónu.

Potlač a farby – kľúčové elementy Desigual štýlu sú v palete, ktorá pripomína Stredomorie a dýcha Barcelonou, ktorá je rodiskom značky. Zelená je inšpirovaná
sviežou záhradou, modrá odzrkadľuje more, žltá reprezentuje piesok, červená koraly z morského dna a nechýba i čierna s bielou, ktoré reprezentujú moderné mesto. Všetky tieto farby sa objavujú najmä v potlači. Novinkou počas jari a leta 2016 sú geometrické kompozície inšpirované dlaždicami, ktoré nájdete priamo v Barcelone. Tieto motívy sú absolútne ikonické.

Kolekcia šiat obsahuje kúsky, ktoré jednoducho musíte mať, a to zásterové šaty so vzormi a strihom, ktorý vychádza zo sedemdesiatych rokov. Prichádzajú sezónne potlače a farby. Hitom budú šaty s čipkou a golierikom, ktorý je ozdobený farebnými kamienkami a monochromatické modely.Ideálne nielen pre horúce letné noci.

 

Elegancia a sviežosť prichádza už v tradičnej kolekcii, ktorú navrhol pre Desigual Christian Lacroix. Základom tejto sezóny je monochromatickosť, čipka, hodváb
i tkaniny z rozstrapkanými okrajmi, kde je cítiť ručnú prácu. To všetko v minimalistickom duchu.inšpirované potlače. Trio farieb: červená, biela a modrá, námornícke pruhy, uzly a vyšívanie. Kabáty s retro nádychom sú hviezdami kolekcie. Kolekcii nechýba umelecký výraz, a to aj vďaka patchworku s textúrou a prepracovaným detailom, ktoré ohromia už na prvý pohľad.