Dajte zbohom opuchnutým očiam! Poradíme vám niekoľko trikov ako sa ich účinne zbaviť

Ak sa ráno budíte a máte opuchnuté oči alebo tmavé kruhy pod očami, príčin môže byť hneď niekoľko. Problém opuchnutých očí môže to byť dôsledok životného štýlu, ale takisto aj dedičná črta tváre.

 

Pokožka okolo očí je totiž z tváre najtenšia a často sa na nej tak tvoria opuchy, tmavé kruhy a dokonca aj prvé vrásky. Ak sú opuchy v oblasti očí aj vašou nočnou morou prezradíme vám niekoľko trikov ako sa ich efektívne zbaviť.

Studená prvá pomoc

Oči sú veľmi citlivé a k ich podráždeniu môže prispieť naozaj veľa vecí. Medzi tie najčastejšie príčiny patrí príliš málo spánku, priveľa času stráveného pred obrazovkou, alergie či dokonca nesprávne odstránený make-up. Preto si vždy opatrne odstráňte aj najmenšie zvyšky make-upu. Čím dôkladnejšie to urobíte, tým menej budú oči opúchať. Najúčinnejšou prvou pomocou na opuchnuté oči je vždy  studený obklad. Tento trik nie je žiadnou novinkou. Studené lyžice, plátky uhorky či chladené čajové vrecúška sú všeobecne známe spôsoby, ako rýchlo neželané opuchy stiahnuť. Novinkou sú tiež rôzne masážne valčeky, alebo gule ktoré opuchy rozmasírujú a veľmi efektívne  stiahnu. Skladovať ich môžete navyše v chladničke, alebo dokonca mrazničke a mať ich tak vždy po ruke vhodne vychladené.

Náš tip:  Pre redukciu opuchov pod očami rolujte pozdĺž orbitálnej kosti od vnútorného oka smerom von. Pre podporu vypnutejšieho vzhľadu masírujte oblasť pod lícnymi kosťami.

 

Správna kozmetika

Ak aj po tejto domácej metóde stále cítite vačky pod očami, vyskúšajte siahnuť po vhodných kozmetických produktoch. Na opuchy okolo očného okolia sa osvedčili produkty obsahujúce kofeín či kyselinu hyalurónovú.

Kofeín sťahuje žilky a podporuje cirkuláciu a bráni hromadeniu ďalších tekutín, ktoré by mohli spôsobiť opuch pod očami. Kyselina hyalurónová zase účinne odstraňuje známky únavy, opuchy a kruhy pod očami a vypína jemné vrásky. Vhodné sú aj produkty s obsahom harmančeka či uhorky, ktoré majú chladivý a upokojujúci účinok.

 

Doplnková starostlivosť

Pri opuchoch od únavy a stresu venujte chvíľku svojho času aj šetrnej masáži očného okolia. Takáto rýchla masáž má liftingové a regeneračné účinky, uvoľňuje a zároveň zvyšuje pružnosť namáhaného tkaniva. Napomáha vyplaviť toxíny a zlepšuje prekrvenie pokožky, čím zabraňuje tvorbe vačkov a kruhov pod očami. Samozrejme netreba zabúdať na dostatočný spánkový režim, zdravý jedálniček, pravidelný príjem tekutín a vitamínov. To by nám malo zabezpečiť pokoj od ťažkostí s opuchnutými očami.

Ak váš problém s opuchom očí aj napriek všetkému neustupuje, práve naopak dlhodobo pretrváva, je s určitosťou potrebné poradiť sa s očným alebo praktickým lekárom. On definitívne vylúči, alebo potvrdí vonkajšie či vnútorné príčiny týchto neželaných opuchov.
Autor:
Nina M.