Wellness

Cvičte celý rok, nielen v lete alebo pred letom, tvrdí trénerka bodyworku Natália Wallachová.

trénerka bodyworku Natália Wallachová

Po prvýkrát som ju stretla vo fitnesscentre pred vyše 20-timi rokmi. A potom som s ňou cestovala za cvičením kamkoľvek. Prečo? Pretože jej bodywork je najlepší, aký som zažila. Temperamentný, rytmický, náročný, nekompromisný a multifunkčný.

Ak si potrebujete zlepšiť kondíciu či pridať si k posilňovni dokonalé kardio, je Natália Wallachová a jej bodywork ideálnym riešením. Trénerka 1. stupňa cvičila päť rokov v relácii Raňajojky a účinkovala v reality show Celebrity CAMP. V roku 1998 vyhrala súťaž  MISSIS SR a v roku 2005 získala 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska vo fitness. Nájdete ju v European Fit, kde majú jej hodiny svoje stále fanúšičky. Ja patrím k tým najvernejším.

Ako sa vyvíjal tvoj vzťah k športu?
Bola som dieťa 70-tych a 80-tych rokov, všetko podstatné sa dialo vonku na ulici, kde sme trávili voľný čas. Hrali vybíjanú, v zime sme sa korčuľovali na jazere… A tu sa zrodil aj môj vzťah k športu. Hrávala som hádzanú, chodila na športové hry. Šport a pohyb sa stali prirodzenou súčasťou môjho života.

Kedy ťa očaril aerobic a ktorým všetkým športom si sa venovala?
Keď som prišla do starej Bezinky po prvýkrát a videla om cvičiť ženy na hudbu podľa cvičiteľky, bola som očarená, aerobik si ma hneď získal. Stala som sa jeho pravidelnou návštevníčkou. Akosi prirodzene to vyústilo do stavu, kedy sa z cvičenky stala cvičiteľka. Popri cvičení som sa venovala tancu. Najskôr v skupine BEE M s Miškou Marienkovou a neskôr v skupine Schoow Express, ktorá svoje tanečné kreácie prezentovala hlavne v zahraničí. Vďaka tancu a možnosti cestovať som sa priučila vzdušnej akrobacii na stuhách a na kruhu.

Ako často cvičíš?
Tak ako pre každú pracujúcu ženu, tak aj pre mňa je bežný deň náročný. Hneď ráno ma čakajú dve hodiny cvičenia. Obed mám voľno a hneď od 15-tej hodiny začínam cvičenie gymnastiky s detičkami. Kolobeh cvičení sa končí až večer o 20-tej. Po všetkých cvičeniach už len padám unavená, ale spokojná do postele…

Ako vyzerá tvoja hodina bodyworku?
Hodina bodyworku je zameraná na celé telo, kde využívam rôzne cvičebné pomôcky. Intenzitu hodiny pravidelne mením. Striedam aeróbne prvky cvičenia s posilňovacími. Telo tak dostane viac zabrať a určite to nie je len môj pocit. Ženy z cvičenia odchádzajú spokojné. Prepotené tričká sú dôkazom, že si poriadne zamakali.

Čo by si poradila ženám na zlepšenie kondície a získanie lepšej postavy?
Ženám odporúčam cvičenia striedať. Nezamerať sa len na jeden druh cvičenia. Ideálna je kombinácia aerobik a posilňovňa. Sama pravidelne chodím do posilňovne a myslím si, že takáto kombinácia je na dosiahnutie peknej postavy ideálna. Samozrejme k tomu patrí aj správna životospráva. Stravovať sa tak, aby sme telu dali to čo potrebuje a zároveň, aby sme necítili hlad.

Máš dokonalú postavu, ako si ju treba udržiavať?
Postavu si udržiavam pravidelným aeróbnym cvičením a cvičením v posilňovni, kam chodím 3-4 krát týždenne. Zameriavam sa hlavne na nohy a zadok. Tie mám ako každá žena problematické. Pridám k tomu cvičenie zamerané na hornú partiu tela, ramená, chrbát alebo cvičenia na brucho. Moja rada je len jedna – cvičte celý rok, nielen v lete alebo pred letom… 🙂

Vieš si predstaviť život bez športu?
Nie. Milujem cvičenie, život, body work… Keď na konci odcvičenej hodiny počuť potlesk príjemne unavených žien, že sme to dali – ten úžasný pocit je na nezaplatenie… Je úžasné spraviť niečo pre niekoho, úžasné je spraviť niečo pre seba, pre dobrý pocit a pre zdravie…

Autor: Nora Krchňáková

 

 

1 Comment

1 komentár

  1. Avatar

    lenka_samorin

    24. júla 2017 at 20:15

    krásne tričká dievčatá 🙂

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top