Cvičíte jógu v správnom oblečení? Poradíme vám čo by vám vo výbave nemalo chýbať.

Joga je nielen veľmi obľúbenou ,ale tiež efektívnou formou cvičenia. Telo sa pri nej dokonale ponaťahuje a získa pružnosť, precvičia sa pri nej nielen svaly, ale tiež vnútorné orgány. Joga je takisto veľmi obľúbená pre fakt, že ju vďaka rôznym úrovniam môžu cvičiť ženy všetkých vekových kategórii. Aby ste sa pri cvičení cítili dobre a príjemne, je dôležité vybrať si aj vhodné oblečenie. A aké je vhodné práve na jogu prezrádza nasledujúci článok.

 

Pohodlne

Rovnako ako pri všetkých cvičeniach aj pri joge sa musíte cítiť pohodlne. Oblečenie by malo byť teda mäkké a na telo by vám malo krásne priľnúť. Hoci pri iných športoch je vhodné aj voľnejšie oblečenie, práve joga si vyžaduje užšie a pevnejšie materiály a to najmä z toho dôvodu, že pri cvičení telo ohýbate. Príliš široké oblečenie by vám teda mohlo doslova prekážať. Rovnako oblečenie nesmie nikde ťahať, nakoľko by sa vám v tom prípade necvičilo pohodlne a niektoré cviky by bolo doslova nepríjemné. Z materiálov je ideálny napríklad polyamid, ktorý má veľmi pekný povrch a vďaka elastanu dokáže byť aj dostatočne pevný. Ideálny je aj vyšší , spevnený pás a dĺžka po členky. Joga sa cvičí prevažne s holými nohami, preto by mali byť legíny pevne ukončené. Okrem dlhých sú tiež vhodné aj trojštvrťové strihy.

 

Vrchná a spodná časť

Okrem nohavíc, teda spodnej časti oblečenia, potrebujete na cvičenie aj vrchnú časť. Tá by mala pozostávať z funkčnej športovej podprsenky a trička. Eventuálne vám bude stačiť aj športová podprsenka, ktorá poslúži aj ako top. Novinkou sú aj rôzne sieťkované tričká a crop topy, ktoré vám podprsenku efektne doladia.

Farby oblečenia na cvičenie vyberajte také aké sa vám páčia, pokojne skúste aj niečo odvážnejšie ako nosíte v bežnom živote. Okrem lesklých povrchov sú teraz v kurze aj rôzne matné, oba v širokej škále farieb a odleskov. Cvičenie už naozaj nie je len o nudných farbách a neforemných strihoch, naopak najmä to jogové veľmi rešpektuje tvar ženskej postavy a krásne vyzdvihuje jej krivky.

Veľmi peknú kolekciu legín a športových podprseniek nájdete v ponuke slovenskej značky Athleeya, ktorá kladie dôraz na materiály, ale rovnako aj na štýlový dizajn. Funkčnosť a štýl sa ta nemusia nutne vylučovať a ženy v dnešnej dobe môžu cvičiť v naozaj krásnych kúskoch.

 

Karimatka

Okrem oblečenia na jogu a to najmä ak cvičenie chcete brať vážne, budete potrebovať ešte dve veci. Karimatku a uterák. Mať vlastnú karimatku je v dnešnej dobe nielen praktické, ale tiež hygienické riešenie. Pri joge, ako pri každom športe telo vylučuje pot, preto je vlastná karimatka spôsob ako si pri cvičení zabezpečíte hygienu. Uterák je pomôcka nielen na utieranie potu, ale tiež zabezpečí pohodlie pri cvikoch, ktoré vám môžu spôsobovať tlak na niektoré telesné partie. V neposlednom rade si na cvičenie nezabudnite pribaliť fľašu vody a dobrú náladu.

Autor: Nina M.
Galéria: www.athleeya.com

Athleeya Essential Leggins
https://athleeya.com/produkt/essential-leggings-matte-arabica

Athleeya Urban Leggins
https://athleeya.com/produkt/urban-leggings-high-waist-olive-green

Athleeya Coffee Leggins
https://athleeya.com/produkt/coffee-breaker-leggings-high-waist-midnight-blue

Athleeya Dance Leggins
httpsathleeya.com/produkt/dance-it-out-capri-leggings-high-waist-coral

Athleeya Allure Bra
https://athleeya.com/produkt/allure-bra-black

Athleeya Fashion Bra
https://athleeya.com/produkt/fashion-bra-black

Athleeya Burn it Bra
https://athleeya.com/produkt/burn-it-bra-merlot

Athleeya Urban Tank Top
https://athleeya.com/produkt/urban-tank-top-grey

Athleeya Move It T-shirt
https://athleeya.com/produkt/move-it-t-shirt-black

Athleeya Urban Hoodie
https://athleeya.com/produkt/urban-hoodie-black

Groove It Crop Top
https://athleeya.com/produkt/groove-it-crop-top