CVAK A KUČERY SÚ PREČ!

Keď sa Beyoncé nedávno ukázala so svojím novým účesom známym ako asymetrický „bob“, šokovala. Krásnu kučeravú hrivu vymenila za krátky strih blond farby. Pre mladú mamičku je zrejme praktický, no koľké z nás by dali čokoľvek za to, aby sa mohli pýšiť takými hustými kučeravými vlasmi, aké mala táto speváčka.

Každopádne tým očarila verejnosť a ženy sa ňou možno nechajú rady inšpirovať. Nie je predsa jednoduché zmeniť štýl účesu a nie každá z nás má na to odvahu. Strácajú ženy s krátkymi vlasmi na ženskosti?

 

Zmena imidžu za každú cenu?

Nie každá žena môže ašpirovať na odvážny strih vlasov. Dôležité je mať krásne rysy na tvári, aby účes vôbec vynikol. Ak je k vám matka príroda štedrá a tvár máte pôvabnú, potom sa netreba báť experimentovať. Nie je pravidlom, že čím sú vlasy dlhšie, žena je pôvabnejšia, aj keď zo štatistiky vyplýva, že mužom sa viac páčia dlhé vlasy. Dôležité je zároveň aj to, aký typ vlasov máte. Nikde nie je napísané, že žena s krátkymi vlasmi nemôže byť pôvabná a krásna. A dajme si ruku na srdce, ktorá z nás nemala niekedy chuť urobiť radikálnu zmenu s účesom?

 

Nech sú ženy ženské

Ak má žena krásne dlhé vlasy a vie sa o ne starať, radikálne zmeny len kvôli zmene štýlu realizovať nemusí. Na zmeny sú tu celebrity a ženy, ktoré už dlho uvažujú nad zmenou. No skutočne si krátke vlasy môžu dovoliť len niektoré z nás. Poraďte sa preto s odborníkmi, ak o výraznej zmene vôbec uvažujete. Nie každá môže vyzerať štýlovo ako Beyoncé, Rihanna či Miley Cyrus. Niekedy chlapčenský strih skutočne oberá o čaro, no na druhej strane dokáže žene ubrať pekných pár rokov a dodať jej dievčenský šmrnc. Rozhodnutie ísť nakrátko je teda len na Vás, zistite si predtým potrebné informácie, ako sa o krátke vlasy starať a uistite sa, či vám krátky účes vôbec pristane a že ste pripravená na radikálnu zmenu. A nezabudnite, že sú to vaše vlasy, vaše rozhodnutie a štatistiky môžu byť skreslené. Atraktívna a krátka môžete byť pre toho vášho vyvoleného s dlhými, kučeravými i krátkymi vlasmi.