,,Culottes: Opäť horúci trend roku 2017!“

S príchodom jari má zelenú voľnosť, pohodlnosť a vzdušnosť. Culottes nohavice sú toho synonymom. Ak ich ešte nevlastníte, zmeňte to!

Typ ,,culottes“ nohavíc má dlhoročnú históriu. Ich pôvod siaha až do 16. storočia, konkrétne do Francúzska, čo je jedným zo znamení, že Francúzi majú svoj ,,vycibrený“ vkus. Tento netradičný strih nohavíc mal svoju trendy éru v priebehu 20. storočia. Pomáhal ženám, ktoré svoj čas trávili športom. Chceli sa cítiť elegantne, žensky a zároveň pohodlne. Široký strih v podobe dvojitej sukni ,,cullotes“ dodáva origialitu a šmrnc. Ak obľubujete nohavice a sukňu zároveň toto je ten správny smer. Jednoducho ich zladíte so športovými, ale aj konzervatívnymi kúskami oblečenia. Nechajte sa inšpirovať troma outfitmi, ktoré sa hodia na akúkoľvek príležitosť.

,,Red culottes“
Červená farba je odrazom vášne. Čo tak ísť s dávkou vášne do práce? Klasická biela košeľa s odhalenými ramenami outfitu dodá šmrnc a ostatné veci doladíte tak,  aby to pekne spolu hralo. Farebné potlače na lodičkách sú stále IN, preto sú správnou voľbou na dosiahnutie dokonalého looku.

..Spring culottes“
Jar sa rozbehla v plnom prúde. Oblečte sa do svetloružových kvetovaných culottes nohavíc a dolaďte to podľa vášho vkusu. Aj čierna je farba a má svoje vážené miesto v módnom priemysle. Ak chcete zvoliť jemnejšie tóny k týmto jarným nohaviciam, skúste pastelovú žltú alebo staro ružovú.

,,Romantic culottes“
Perfektný outfit vytvoríte tmavo modrými culottes nohavicami a kontrastným oranžovým crop topom, ktorý dodá celému looku energiu. Balerínky a kabelka v svetlých krémových odtieňoch vnesú do celkového dojmu kúsok jemnosti a nádych romantiky.

1.outfit; https://www.zoot.sk/polozka/290253/cervene-culottes-miss-selfridge; https://www.zoot.sk/polozka/283092/biela-kosela-s-odhalenymi-ramenami-dorothy-perkins; https://www.zoot.sk/polozka/294960/tmavomodre-lodicky-s-tropickym-vzorom-dorothy-perkins; https://www.zoot.sk/polozka/266236/tmavomodra-kozenkova-kabelka-so-strapcami-dorothy-perkins

2.outfit; https://www.zoot.sk/polozka/293733/svetloruzove-vzorovane-culottes-vero-moda-maggie; https://www.zoot.sk/polozka/294252/cierne-tricko-s-lodickovym-vystrihom-vero-moda-bal; https://www.zoot.sk/polozka/269101/cierne-damske-kozene-slip-on-tenisky-na-platforme-vagabond-zoe; https://www.zoot.sk/polozka/160400/kremovo-ruzovy-unisex-vak-ridgebake-paula-canvas

3.outfit; https://www.zoot.sk/polozka/293574/tmavomodre-culottes-nohavice-vero-moda-maggie; https://www.zoot.sk/polozka/269683/oranzovy-crop-top-so-stojacikom-miss-selfridge; https://www.zoot.sk/polozka/276210/bezove-otvorene-baleriny-s-maslou-melissa-queen; https://www.zoot.sk/polozka/295386/kremova-listova-kabelka-s-retiazkou-v-zlatej-farbe-juno

Ostatné: www.zoot.sk; www.asos.com; www.answear.sk