Čo by ste robili s výhrou v lotérii?

Premýšľali ste niekedy nad tým pocitom, že by ste sa jedného dňa zobudili,  podali si tiket a zrazu, vyhráte jackpot v lotérii? Ten pocit asi málokto pozná. No čo by ste robili s takou výhrou peňazí?

Možno by ste dali výpoveď v práci, splatili dlhy, pôžičky, strávili by ste každý mesiac niekde na dovolenke v nejakej destinácii alebo by ste svojou výhrou prispeli svojim známym a blízkym, ktorí to potrebujú.
Niekedy je ani nepredstaviteľné, koľko peňazí má človek, ktorý vyhrá plnú sumu peňazí. Ten pocit, keď si predstavíte, že už sa nemusíte starať o to, či mi ostane pár drobných do konca mesiaca, je, dnes pre mnohých, iba pekným snom. Nie každému sa splní takáto šanca na výhru, pretože nie všetci mame šťastie v tom, čo robíme. Niekomu je dopriate to, druhému zase niečo iné. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako sa majú ľudia, ktorí takúto výhru získali?

Nikdy nevieme, či sa nezmenili po tom, čo zo dňa na deň zbohatli. Kto vie, či a aké majú vzťahy so svojimi blízkymi, či ich netrápia nejaké choroby alebo iné nepríjemnosti. Preto by človek nemal nikdy závidieť nikomu a nič. Ani rozprávkovej výhre peňazí. Nikdy predsa nevieme, čo trápi človeka, ktorému teraz v banke na účte pribudlo plné konto peňazí. Pretože peniaze nespravia nikdy človeka najšťastnejším. Možno na pár hodín či dní áno, ale určite nie na celý život. Pretože to najcennejšie je vždy láska a zdravie. A to sa za peniaze kúpiť nedá.
A vy by ste ako vynaložili so svojimi peniazmi? Pomohli by ste svojim známym, rodine alebo by ste si takúto výhru nechali pre seba?

Autor: Miriama L.
Foto:
Ingimage