Móda a štýl

Čo si obliekla na inauguráciu naša pani prezidentka a čo bývalá prvá dáma?

V sobotu na poludnie sa stala hlavou nášho štátu Zuzana Čaputová. Aj keď je pravda, že svoj mandát získala až pár minút po dvanástej, kvôli zľahka netaktnému príhovoru pána Danka. Ten sa tak pričinil o to, že Slovensko bolo pár minút bez prezidenta. Andrejovi Kiskovi totiž jeho obdobie prezidentovania vypršalo presne o dvanástej. Nič to. Hlavne, že už hlavu štátu máme.

 

Slovensko do toho!!!
Asi sa všetci zhodneme, že je to veľmi pekná a sympatická hlava. Na svoj inauguračný ceremoniál si zvolila šaty od slovenského návrhára Borisa Hanečku. Krásne a elegantné šaty bledunko modrej farby jej sadli ako uliate. Aj keď musím povedať, že asi všetci sme sa na tom slnku potili spolu s ňou. Ale darmo, protokol je protokol a v tomto prípade by akékoľvek odhaľovanie nebolo na mieste.

Zaujímavý bol výstrih šiat, ktorý lemovala stuha. Tá podľa slov Borisa Hanečku symbolizovala Dunaj.

 

Martina Kisková a Barbora Yurkovič
Look Martiny Kisskovej mala na starosti známa stylistka Barbora Yurkovič. Tá zvolila šaty od slovenskej návrhárky Jany Kuzmovej vo farbe ružového polodrahokamu (ruženín).

Kabelku jej vyrobili v ateliéri VERBUA. Tento ateliér, je známy ručne vyrábanými kabelkami. Veľmi zaujímavý je príbeh značky, ktorú založili Veronika s Bastienom, ktorý je pôvodom z Francúzska. Práve tam mu starý otec odkázal celú manufaktúru na výrobu kožených výrobkov. Bastien s Veronikou naložili ťažké stroje na autá a dopravili ich sem na Slovensko, aby mohli šiť ručne z tých najvyberanejších materiálov kabelky, ktoré sa dedia z generácie na generáciu.

 

Zdroj: AVE
Foto: glob.sk

 

 

To Top