Čo si obliecť do práce? Nohavicový kostým je vždy in

Vraciate sa naspäť do práce a chcete byť trendy? Správny nohavicový kostým z vás urobí dámu a ukáže aj vaše krásne ženské krivky.
Nejde o lacnú záležitosť,  preto si dajte pri výbere špeciálne záležať. No vďaka možnosti kombinovať sako a nohaviceaj  zvlášť sa táto investícia určite oplatí.
A ktorý je ten pravý kostým pre vás?

 

Farebný model?

Klasické kostýmy sú síce súčasťou office outfitov už od nepamäti, no ak chcete vyzerať trendy, dôležitý je správny výber farby kostýmu.  V súčasnej dobe sú moderné aj výraznejšie modely, preto sa nebojte vzorov či farieb. A pamätajte, už dávno neplatí, že kostým musíte kombinovať výlučne s ihličkami. Buďte rebelkou a obujte si ku kostýmu štýlové tenisky. Čo sa doplnkov týka, tie musia byť vždy vysokej kvality. Kabelka, opasok, šatka, stavte skôr na malé náušnice, náhrdelník či hodinky.  Kov týchto doplnkov by mal jednotný. Zrieknite sa lacnej bižutérie, ťažkých veľkých náušníc, náramkov a tiež prsteňov s veľkými kameňmi.

 

Nevýrazná šedá?

Aj keď móda je z roka na rok uvoľnenejšia, pravidlá biznis oblečenia pre ženy nestrácajú svoju aktuálnosť.  Sivá farba je jednou zo základných farieb biznis šatníka, vyznačuje sa najmä tým, že je neutrálna, čiže ju veľmi ľahko skombinujete s ďalšími farbami. A možnostiam pri kombinovaní sa hranice nekladú. Ak nechcete vyzerať ako šedá myška, vyskúšajte váš sivý kostým skombinovať s výraznejšou žltou, modrou, hnedou alebo ružovou farbou. Za najnovší trend sa považuje kombinácia sivej a pieskovej farby. Tieto upokojujúce farby zdôrazňujú ženskosť, rovnako ako aj vznešenosť a štýlovosť.

 

Moderná klasika?

V súčasnosti nemusí byť kostým len univerzálny a formálny, ale naopak môže odrážať aktuálne módne trendy a aj charakter nositeľa. Výhodou kostýmu je aj jeho variabilita. Jednotlivé diely máte možnosť nosiť ako komplet ale zároveň aj separátne. Sako môžete nosiť nielen k nohaviciam z rovnakého materiálu, ale môžete ho tiež skombinovať s blúzkou a džínsami.  Kostýmové nohavice ponúkajú v súčasnosti výber z viacerých strihov, zvoliť si môžete obtiahnuté, ktoré končia pri členkoch, čo vyzerá výborne, keď kostým skombinujete s lodičkami ale aj s teniskami. Trendom pri kostýmoch sú v súčasnosti aj nohavice širšieho strihu ušité vysoko do pása s opaskom. Tie vyzerajú skvele s tenším, zapraveným svetríkom a vyššími lodičkami alebo členkovými čižmami. V takomto outfite budete vyzerať vždy moderne, elegantne a vkusne.

Autor: Nina M.
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, La Femme, cellbes.sk, Björn Borg