Čo platí na chladné rána?

Rána sú problematické. A to nielen kvôli tomu, že sú míľnikom kedy pracovný deň len začína a všetky povinnosti máme ešte pred sebou. Problematické sú aj z iného dôvodu. Najmä počas jari a jesene, nás dokážu potrápiť pomerne nízke ranné teploty. Počas dňa slniečko vystúpi o niečo vyššie a teda chladný vzduch už viac nie je naším hlavným problémom. 

Človek tak každé ráno húta čo na seba, aby mu ráno nebolo príliš chladno a poobede príliš teplo. Na zimné, masívne a objemné bundy zabudnite. Tie sú oložené niekde vo vrchnej polici  vašej skrine. Čo si teda ráno dať na seba, aby ste potom nemuseli celý deň nosiť ťažkú oštaru v rukách? Kľúčové slovo je jednoduché prírodné materiály. Ráno zahrejú a poobede dýchajú.

 

Kožená bunda

Ak ju ešte nemáte v šatníku, je to v podstate malá katastrofa. Už dávno to nie je poznávacie znamenie vyznávačov tvrdších hudobných žánrov. Naopak môže byť veľmi elegantná a v konečnom dôsledku v nej budete pôsobiť mladistvo. Je dôležité zvoliť si správny strih. Väčšinou tým, ktorý končí v oblasti pása nič nepokazíte. Vyberajte si ľahšie kúsky z jemnej kože. Tá zaručí, že v nej ráno nezamrznete a poobede nezhoríte. Farba je len na vás. Neutrálne sú čierna a potom odtiene hnedej alebo sivá. Červená krásne vynikne. S bielou treba opatrne. Môže vyzerať gýčovo a silne pripomínať, pre Slovensko nešťastné (aspoň čo sa vkusu týka) 90-te roky.

Ešte na jednu vec si treba dať pozor. Vyhnite sa extravagantnému vybíjaniu a najmä smrtke na chrbte. Tá nevyzerá dobre ani na Helene Vondráčkovej.

 

Denim

Nadčasový materiál. Pritom mäkký a pohodlný. Krátka rifľová bundička veľmi pekne vynikne aj v kombinácii s elegantnejšími kúskami vo vašom šatníku. A to najmä ak si obujete elegantné topánky. Pozor na zdobenie rôznymi flitrami a kamienkami. Menej je viac a v jednoduchosti je krása. To treba mať na pamäti za každých okolností.

 

Sako

Hrubšie podšité sako je tiež spoľahlivou ochranou pred ostrím ranným slnkom. Doplniť ho môžete šatkou, ktorá ochráni váš krk a hlasivky pred chladom. Ideálny je dlhší strih (nie do pása)  v štýle „oversized“. To znamená, že keď si ho oblečiete bude vyzerať, že vám je o pár čísel väčší, ale žiadnu paniku, presne tak to má byť.

 

Zdroj: http://www.vogue.co.uk/, www.ok.co.uk, www.stylehive.com, www.stylehaus.com, thevanitylair.com, thebestfashionblog.com, www.loveclothing.com, keepingfashionalive.wordpress.com, www.streetstyleseconds.com, www.refinery29.com, www.popsocial.com, headtotoewithemyandpo.blogspot.com