Čo nezabudnúť na hory?

Mrazivé počasie pôsobí aj na pokožku a spôsobuje jej tým stres! Je nevyživená, stráca hebkosť a pružnosť a tiež vytvára ryhy alebo nežiaduce vrásky. Nenechajte sa oklamať, aj v zime dokáže slnko celkom slušne zahriať, a preto je potrebné vsadiť aj na ochranu s SPF faktorom!

Milujete horskú turistiku a neviete sa nabažiť mrazivej snehovej atmosféry? Viete však, že vaša koža dostáva vtedy poriadne zabrať, pretože v zime sa neuveriteľne rýchlo vysušuje a praská? Neustále prechádzame z tepla do zimy, a preto je pokožka rýchlo dehydrovaná. Nielen suchý zimný vzduch, ale aj kúrenie z nej vysáva vodu.

Máme tu hneď tri extrémy: a) pobyt vo vonkajšom prostredí pri nízkych teplotách

b) slnenie vo vysokohorskom prostredí

c) pobyt v prekúrených interiérových priestoroch

V extrémnych podmienkach sa stáva pleť citlivejšou, je viac zraniteľnejšia a preto dochádza k vysušovaniu. Suchá pokožka je potom drsná a má sklon k tvorbe trhliniek alebo je začervenaná. Veľké teplotné rozdiely medzi vonkajším a vnútorným prostredím môžu u niektorých osôb zhoršiť problémy s rozšírenými cievkami či atopickým ekzémom.

Vyskúšajte obranný štít na hory a svah v podobe ochranného krému do extrémnych klimatických podmienok! Mali by ste sa zamerať na kozmetické prípravky ochranného a regeneračného charakteru, ktoré sú skôr mastnejšieho typu.

COLD CREAM SPF 30 od PAYOT je určený ako ochrana pred poškodením pleti spôsobeným extrémnymi klimatickými podmienkami. Posilňuje ochrannú bariéru pokožky a obnovuje hydrolipidový film. Taktiež intenzívne vyživuje pokožku a pomáha znovu obnoviť prirodzené ochranné funkcie pokožky zvnútra. Ako správny výrobok do hôr obsahuje aj plesnivec alpínsky, ktorý upokojuje poškodenú pokožku. Tiež v ňom nájdeme aj arktické ovocie, ktoré predstavuje zdroj výživy a hydratácie. Upokojujúce zložky zasa ochránia aj tú najväčšiu citlivku a poskytnú jej komfort.

Krásne pery a ruky aj v zime

Mrazivé a chladné počasie dokáže poriadne potrápiť našu pokožku, keďže v zime je vlhkosť vzduchu nižšia a pleti dáva zabrať aj kúrenie, ktoré jej uberá hydratáciu. Preto nepodceňujte dostatočné ošetrenie práve v tomto období. Teraz zaostríme na pery, pretože aj túto časť nášho tela môže sužovať nepríjemné vysúšanie a praskanie.

Dlhotrvajúci hydratačný balzam na pery s SPF 10 – Hydratation 24 Protection Levres

Balzamna pery, ktorý hydratuje, upokojuje a chráni veľmi citlivé pery. Obsahuje tropické rastliny, ktoré odolávajú extrémnym suchým podmienkam, ako je napríklad africké bambucké maslo, austrálsky makadamový olej a jojobový olej zo Strednej Ameriky. Zvodné a nemastné zloženie pokryje vaše pery hebkým plášťom.

Aj v zime sa môžete spáliť!

Payot Sun Sensi SPF 50
Ochranná tyčinka proti starnutiu pleti na citlivé zóny s vitamínovým komplexom sa postará o citlivé zóny (pery, okolie očí, nos, uši, jazvy…) a poskytuje dokonalú ochranu pred slnkom. Môžeme v nej nájsť vitamínový komplex (vitamíny E a C): silné antioxidanty chrániace pred UVA/UVB žiarením, filtre UVA/UVB a široké spektrum UVA/UVB, bambucké maslo a olej z obilných klíčkov.

Payot Sun Sensi SPF 30 Visage

Ochranný krém na tvár proti starnutiu s komplexom CELL-PROTECT (antioxidačný štít) bojuje proti starnutiu a zároveň chráni bunkovú DNA. Obsahuje vitamíny E a C. Tento ľahký, neviditeľný a nemastný krém poskytuje silnú ochranu pre žiarivé a dlhotrvajúce opálenie.