Čo nás núti kýchať a ako si s tým poradiť?

vysávač Dyson V6 Trigger+
dball

Trápi vás alergia alebo astma? Obdobie kedy všetko kvitne, nemusí byť jediným strašiakom, pred ktorým sa treba chrániť. Alergény sa hromadia všade, včetne našej domácnosti, ktorá sa nám môže zdať bezpečná.

Okrem hrozby peľov by ste sa mali mať na pozore aj pred domácimi maznáčikmi, roztočmi a inými alergénmi. Len v Európe žije okolo 150 miliónov ľudí trpiacich na rôzne druhy alergií, vďaka čomu sa tento druh ochorení radí medzi najčastejšie chronické nemoci.

Znížiť celkový výskyt alergénov v domácnosti zvládnete aj pomocou kvalitného vysávača, ktorý pomocou HEPA filtrácie zachytáva alergény a vyfukuje čistejší vzduch. Takýto vysávač by sme mali používať či už máme koberce, alebo plávajúcu podlahu. Pomocou rôznych nástavcov sa dostanete aj na ťažko dostupné miesta vo svojom byte.

V domácnosti s alergikmi je extrémne dôležité kvalitné vysávanie a to nielen podláh, ale aj čalunneného nábytku, postelí, ale aj sedačiek
v aute a pod.

Skvelým pomocníkom k tomu môže  byť ručný vysávač Dyson V6 Trigger+. Jeho motorová rotačná kefa je vyrobená z tuhých nylónových štetín, ktoré zachytávajú chlpy zvierat a hlboko usadené nečistoty z nábytku, autosedačiek a úzkych medzier.