Čo môžete vidieť na výlete v Paríži?

Paríž

Je vašou túžbou navštíviť Paríž, no neviete, ako si zabezpečiť cestu či ubytovanie? Skúsili ste niekedy poznávací zájazd? Touto formou dovolenky navštívite vami zvolenú destináciu bez akýchkoľvek problémov, nepotrebujete nič plánovať, len nasadnúť do lietadla a dovolenka môže začať. Tu je zopár tipov, ktoré musíte v Paríži vidieť!

Eiffelova veža
Najväčšou dominantou, ktorú pozná celý svet, je Eiffelova veža. Z terás Trocadero je krásny výhľad na vežu spolu s parkom a fontánou. Samozrejme, na Eiffelovu vežu aj počas zájazdu vyšliapete osobne po schodoch alebo sa vyveziete výťahom až na druhé poschodie. Na tomto poschodí si môžete zakúpiť lístok na tretie najvyššie poschodie s nádherným výhľadom na celý Paríž. Pokiaľ sa cestou na druhé poschodie
zastavíte na prvom poschodí, môžete navštíviť reštauráciu s kaviarňou či obchod o suvenírmi.
Eiffelova veža- dominanta Paríža                   Zdroj:www.pixabay.com           Autor:Unsplash
Paríž

Múzeum Louvre
Vyhľadávanou destináciou býva múzeum Louvre. Sklenená pyramída ponúka modernú stavbu medzi tromi historickými budovami múzea. Každý turista prichádza do Louvru hlavne aby vidiel maľbu Mona Lisi. Okrem tejto maľby môžete obdivovať historické maľby, známe sochy či iné umelecké diela.

Champ-Elysées a víťazný oblúk
Priamo od múzea Louvre môžete prejsť na známu ulicu obchodou Champ-Elysées. Na tejto ulici nájdete obchody celosvetovo známych módnych značiek ako Chanel, Versace či Louis Vuitton. Pre športovcov je táto ulica známa ako cieľová posledná etapa cyklistiky, kde Tour de France končí svoju súťaž. Na konci ulice sa nachádza víťazný oblúk Arc de Triomphe, ktorý ponúka peknú vyhliadku na mesto.
Víťazný oblúk na konci ulice Champ- Elysée     Zdroj:www.pixabay.com       Autor: imprimex
Paríž

Bazilika Sacré Coeur a ulica Montmartre
Medzi veľmi peknú a čoraz viac vyhľadávanejšiu atrakciu v Paríži môžeme označiť ulicu umelcov Montmartre a nad ňou postavenú baziliku Sacré Coeur. Poznávací zájazd vás zavedie zažiť atmosféru Paríža na kopci, kde sa Sacré Coeur nachádza. Umelci z ulice Montmartre sa tu zídu a spoločne si predvádzajú svoje umenie. Speváčky, maliari, tanečníci či hudobníci, každý si nájde svoj schodík na schodoch ku bazilike a spríjemňuje vám váš výstup. Celá táto časť je zatrávnená a tak si kľudne môžete sadnúť a započúvať sa do pesničiek Edith Piaf či iných známych interpretov. V ulici Montmartre sa nachádzajú taktiež obchodíky so suvenírmi, ktoré sú originálne a môže sa stať, že na inom mieste v Paríži také nekúpite. Zaujímavosťou je prepojenie ulice umelcov s ulicou hriechu, kde sa nachádza známy kankánový klub Moulin Rouge. Atmosféru kaviarničiek a dekadentný Paríž sa platí rozhodne zažiť!

La Défense
Niektoré cestovné kancelárie vo svojich poznávacích zájazdoch ponúkajú možnosť vidieť novú modernú časť Paríža La Défense. Celá táto štvrť bola vybudovaná ako business centrum hlavného francúzskeho mesta a môžete tu nájsť sídla známych firiem, obchodné domy a moderné hotely. Štvrť je známa vysokými budovami a v súčastnosti tu prebieha výstavba najvyššej veži vo Francúzsku.

Versaille a Notre Dame
Na poznávacom zájazde rozhodne nevynechajte záhrady a zámok Versaille. Nádherný zámok kráľa Slnko ponúka návštevu luxusného sídla so zlatým zdobením a rozľahlými záhradami. V záhradách okrem kvetov rozličného druhu a farieb môžete vidieť množstvo fontán, ktoré spolu tvoria predstavenie spojené s hudbou. Na rozdiel od zámku a záhrad mimo mesta Paríž, sa priamo v centre hlavného francúzskeho mesta nachádza Chrám Matky Božej známy ako Notre Dame. Pre zaujímavosť pred chrámom sa na malom námestí nachádza na dlažbe bronzová hviezda prezývaná ako bod nula. Tento bod je stredom Paríža a všetky vzdialenosti od mesta sa merali práve od tohto bodu. Hovorí sa o tomto bode, že ak sa turista na ňom zatočí, určite sa do Paríža ešte raz v živote vráti. Chrám Matky Božej alebo aj Notre Dame sa označuje ako symbol Paríža.

Návrat do detských čias – Disneyland
Pri výbere poznávacieho zájazdu do Paríža môžete natrafiť na ponuku balíčku, ktorý zahŕňa návštevu Disneylandu. Práve tejto rozprávkovej destinácii sa venuje až jeden celý deň. Počas neho môžete stretnúť hrdinov s dielne Walta Disneyho, Mickeyho a Minnie, Káčera Donalda a mnoho ďalších. Zábavný park sa skladá z viacerých častí, ktoré zahŕňajú atrakcie venované jednotlivým rozprávkam. Tak stačí si len vybrať či chcete ísť do zámku s princeznami či pozrieť si predstavenie Petra Pana alebo Alice v krajine zázrakov.
Disneyland- zábavný rozprávkový park              Zdroj:www.pixabay.com       Autor: rgivas10

Paríž

Paríž ponúka mnoho krásnych zážitkov, historických budov či parkov. No záleží len na vás či si atmosféru mesta užijete a oddýchnete si. Počas objavovania mesta sa zastavte a sadnite si v jednej z mnoho kaviarní či terás reštaurácií, aby ste si vyskúšali život Francúzov pri káve alebo vínku. Určite sa vám to zapáči.

Autor: red
Ilustračné fotografie