CIAO ANNA PIAGGI!

Výnimočnosť. V čo spočíva? V osobnosti, v hraní sa na osobnosť alebo je to skrátka vlastnosť, ktorú človek buď má alebo nie. Výstrednosť. Ako vzniká? Je v nás, vymyslíme si ju, odpozorujeme ju alebo je to len maska? Ikona. Kto to je? Žena, muž? Niekto slávny, pekný alebo je to len bublina, bublina okolo človeka. Nech je to akokoľvek meno Anna Piaggi je synonymom všetkých týchto slov.

Múza

Anna Piaggi bola jednoznačne neprehliadnuteľná. Vďaka svojmu excentrickému zjavu, modrým vlasom a eklektickým kombináciám farieb pôsobila kdekoľvek ako postavička vystrihnutá z komiksu či rozprávková bytosť, ktorá sa omylom dostala do reality. Svojou éterickosťou a neuveriteľným štýlom bola v 80-tych rokoch múzou súčasného asi najvplyvnejšieho módneho mága Karla Lagerfelda, ktorý na jej počesť vydal knihu.

O jej neobyčajnosti svedčí aj fakt, že londýnske múzeum Victoria and Albert Museum venovalo jej samotnej a samozrejme jej módnym kreáciám výstavu: Anna Piaggi Fenishn-ology. Úspech bol neuveriteľný, múzeum zažilo rekordnú návštevnosť.

Svoj talent a cit pre módu uplatňovala na stránkach mnohých fashion a lifestylových časopisoch. Do povedomia sa najviac dostala ako prispievateľka  talianskeho Vogue. Svoje skúsenosti z oblasti módy  zrekapitulovala vo vlastnej knihe Fashion Algebra.

 

Jej (vlastný) svet módy

„Moja filozofia v móde je humor, vtip a hra. Vymýšľam si svoje vlastné pravidlá. Nikdy by som nemohla len tak niečo hodiť na seba a vyjsť na ulicu. Pre mňa je to tak trochu štúdia. Potrebujem nad tým, čo si oblečiem premýšľať, plánovať si to“ . Takto charakterizovala svoje „know how“ v oblasti módy Anna Piaggi, ktorej veľkým snom bolo, aby sa vrátili doby kráľov a kráľovien. A presne to Anna Piaggi bola- kráľovná, len namiesto koruny nosila na hlave neodmysliteľný klobúk, pretože ako sama hovorievala: „klobúky sú ako svätožiara šťastia“.

Filozofia v obliekaní Anny Piaggi je výzvou, provokáciou a určite sa skúste zlákať touto milou miestami gýčovou výstrednosťou. Je to oslobodzujúce!

 

Zdroj:www.zimbio.com , agnautacouture.com , magazine.motilo.com , tinaperlmutter.com, pomadablog.wordpress.com, www.style.com, http://www.vogue.co.uk/