Chráňme si vlasy pre zimou aj teplom

Podstatne viac starostlivosti ako v lete vyžadujú vlasy v zime. Pomaly sa to začne, príde mráz, silný vietor, fujavica, sneh a my budeme vlasy postupne schovávať do teplejších pokrývok hlavy.

Aby nám nebolo zima na hlavu. A to je v poriadku. Pretože aj vlasom je v zime „zima“, ale na druhej strane neprospieva im ani prílišné babušenie či teplo vo vykúrených miestnostiach. Ako sa teda o ne starať?Či už sa spoľahnete na produkty z drogérie, lekárne alebo na domáce recepty, namáhaným vlasom určite pomôžete. Dôležité totiž je, že sa o ne budete starať. Počas zimy bojujeme s dvomi extrémami, buď sú naše vlasy veľmi suché, alebo naopak, mastnejšie ako inokedy. Na oba problémy však existujú recepty. Najlepšia je maska.

Maska na suché vlasy

Roztlačte zrelý banán alebo avokádo a zmiešajte ho s olivovým olejom. Naneste na vlasy a nechajte pôsobiť 20 minút. Potom vlasy umyte. Masku doprajte vlasom raz týždenne, to úplne stačí.

Maska na mastné vlasy

Pomôže vyšľahaný bielok s niekoľkými kvapkami citrónovej šťavy. Zmes naneste na vlasy, nechajte 20 minút pôsobiť a masku dôkladne zmyte.

Ak ošetríte vlasy maskou, nechoďte vzápätí von. Vlasy potrebujú izbové teplo a niekoľkohodinový pokoj.