Chcete oživiť vašu obývačku? Vyberte si modernú nástennú mapu

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Pri výbere správnej dekorácie na stenu vás môže zmiasť nekonečné množstvo možností na aktuálnom trhu, trendy interiérového designu a najvhodnejší štýl vašej miestnosti. Pozrite sa s nami na faktory, ktoré by ste určite mali zvážiť pred kúpou mapy na stenu.

 

Veľkosť steny

Nástenná mapa sveta môže byť krásne umelecké dielo, ktoré obsahuje množstvo malých detailov, a preto potrebuje trochu priestoru. Ide o viac, než len zistiť, koľko miesta máte vo svojej obývačke. Typickým pravidlom je, že stred mapy by mal visieť vo výške očí, čo sa však môže meniť v závislosti od druhu nábytku, ktorý máte v miestnosti. Ak máte nábytok umiestnený pod nástennou mapou, ako napríklad gauč, uistite sa, že medzi jeho koncom a začiatkom vašej mapy na stenu je dostatok miesta.

Dizajn nástennej mapy

Ak uvažujete o umiestnení viacerých dekorácií na jednu stenu v rámoch, priestor sa stáva ešte dôležitejším faktorom pre správne umiestnenie mapy. Ak je vaša stena biela, vďaka farebným akcentom môžete skutočne vašu obývačku oživiť.

Farby interiéru

Predtým, ako si vyberiete mapu na stenu, zvážte, akú náladu chcete na základe farebného odtieňa vyvolať. Všímajte si, či bude ladiť s farbami vašich stien. Teplé farby ako žltá a červená sú určite živšie, zatiaľ čo chladnejšie farby ako zelená alebo modrá zjemnia náladu ľudí a uvoľnia ich. Takže zvyčajne budú chladnejšie farby oveľa vhodnejšie pre spálne, zatiaľ čo teplejšie farby môžu vyzerať krásne v obývacej izbe alebo kuchyni.

Nálada miestnosti

Nálada a teda štýl miestnosti veľmi ovplyvňuje aj štýl mapy na stenu. Je interiér viac rustikálny, industriálny alebo moderný? V závislosti od toho, štýl mapy, buď vašu izbu vylepší alebo splynie s okolím. Nesmierne dôležitý je aj prípadný výber rámu.

Vyjadrite svoju osobnosť

Mnoho ľudí zabúda na skutočnosť, že ak chcete mať v miestnosti, kde trávite najviac času, na stene mapu, musí na vás pôsobiť príjemne, inšpiratívne a jednoducho musí prispieť k celkovej harmónii s vašou osobnosťou. Každý človek má iný štýl a vkus, a výber umenia na stenu môže byť dosť osobný. Určite sa odporúča venovať čas aj výberu potlače a materiálu.

Určite sa poraďte ak ste nerozhodní, no pokiaľ ste to Vy, čo trávite v miestnosti najviac času, táto voľba by mala byť skutočne len na vás. Tak čo, aké dizajnérske kúsky do vašej domácnosti najbližšie plánujete?

Zdroj: Lucia L.