Českí rockeri zo skupiny Kabát na Slovensku

Na Slovensko mieria najúspešnejší českí rockeri! Skupina Kabát chystá u nás hneď tri koncerty v rámci turné „Banditi di Praga po 30 rokoch“. Skupina sa predstaví netradične s dychovým orchestrom Big Band! Kabáti to 2. mája rozbalia v Košiciach, následne 4.mája vo Zvolene a 7.mája v Bratislave.

Po vypredaných koncertoch v Pardubiciach, Olomouci a Ostrave, mieri najúspešnejšia česká skupina na Slovensko. Kabát má u nás v pláne tri vystúpenia v rámci turné „Banditi di Praga po 30 rokoch“, ktoré skupina absolvuje netradične s dychovým orchestrom Big Band. Na skvelú šou, ktorá kombinuje dva odlišné štýly, sa tešia aj slovenskí fanúšikovia. Dokazuje to aj predpredaj, kde zostali už len posledné voľné lístky. Kabát sa predstaví 2. mája v košickej Steel Aréne, 4. mája na Zimnom štadióne vo Zvolene a 7. mája v AEGON Aréne bratislavského NTC. Na dvoch zastávkach ich ako predskupina podporí kapela Divokej Bill.

„Potešujúcou novinkou pre fanúšikov v Košiciach a Bratislave je pridaný predskokan. Tým bude ďalšia úspešná česká skupina Divokej Bill. Program v oboch mestách sa tak začne už o 19.15 h, teda o trištvrte hodinu skôr, ako bolo pôvodne avizované.“ Informuje PR manažer turné Ján Kakaščik.

Samotný Kabát zamýšľal koncertnú zostavu s orchestrom už dlhšie a na turné sa poctivo pripravil. Výsledkom sú vydarené špeciálne verzie známych skladieb, ktoré upravil najskúsenejší český skladateľ a aranžér Martin Kumžák. Trojicu piesní „Všechno bude jako dřív“, „Bum bum tequilla“ a „Já si kopu vlastní hrob“ dokonca skupina s orchestrom aj stihla nahrať. Jeden zo songov uvedie ako singel v rádiách a k ďalšiemu pripraví videoklip. V playliste turné sa objavujú aj skladby, ktoré Kabát na koncertoch často nehráva. Na svoje si však prídu aj fanúšikovia osvedčených hitov „Stará Lou“, „Pohoda“, „Žízeň“, „Malá Dáma“ či „Dole v Dole“, ktorý je takisto zaranžovaný s orchestrom.

Kabát si na Slovensko privezie kompletnú výbavu, ktorá zahŕňa vyše 100-členný štáb a 10 kamiónov s technikou. Stavba pódia pre rockerov a orchester Big Band trvá takmer celý deň! Obrovský stage totiž zahŕňa dve scény v jednej. Fanúšikovia sa môžu tešiť na vizuálnu šou, plnú špeciálnych efektov a dobových dekorácií v štýle amerických barov 30-tych rokov minulého storočia. Bonusom je moderný zvukový systém K1, ktorý na koncertoch používajú aj zahraničné legendy Metallica či Rammstein. Posledné vstupenky na koncerty českej rockovej stálice sú dostupné v sieti Ticketportal.

K_900_200_