Červený koberec v Cannes bol tento rok čierno-biely

Je to potvrdené! Čierno-biela je definitívne najväčším trendom pre túto sezónu. Červený koberec plný filmových hviezd na tohtoročnom Filmovom festivale v Cannes to len potvrdil. Bol doslova zaplavený róbami týchto dvoch farieb. Ak aj vy chcete byť skutočnou hviezdou, stačí sa nimi inšpirovať.

Nuda alebo klasika?

Niekto by si mohol povedať, že čierna a biela sú nudné. Nie je tomu tak. Je to klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy a to dobre vedela aj legendárna módna návrhárka Coco Chanel, ktorá s úsmevom na perách hovorievala: „mám rada farby, najmä keď sú čierne“. Čierna a biela sú nadčasové a elegantné farby. Na  newyorskom týždni módy využili ako hlavný motív práve túto farebnú kombináciu aj takí návrhári ako Oscar de la Renta, Alexander Wang, Victoria Beckham.

 

Hviezdili hviezdy aj módni návrhári

To, že módni tvorcovia sú vizionári odklepli aj hviezdy, ktoré sa tento rok prešli po červenom koberci v Cannes. V čierno bielych modeloch a róbach sme mohli vidieť také známe tváre ako Jenifer Lawrence, ktorá zvolila dlhé šaty s bielym korzetom a čiernou sukňou s asymetrickým volánom od značky Dior. Zahanbiť sa nedala ani mladučká britská herečka Ema Watson, ktorá svoje jemné črty podtrhla skutočne typickým chanelovským modelom, ktorý je jednoduchý, ale pritom má šmrnc. Vílu pripomínala Audrey Tautou, ktorej éterický zjav ešte viac podtrhli dlhé biele šaty od Yiging Ying.

 

Inšpirácia je povolená

Nemusíte sa prechádzať po červenom koberci, aby z vás bola hviezda. Stačí ak sa inšpirujete a svoj šatník, obohatíte o jednu dlhú bielu sukňu ku ktorej nakombinujete čierny top alebo košeľu. Farby pokojne prehoďte, či zjednoťte. Táto farebná kombinácia sa skutočne hodí na každú príležitosť a je len na vás či sa vyberiete na kávičku do mesta alebo na divadelné predstavenie. Budete vyzerať elegantne a navyše tento kúsok nikdy nevyjde z módy.

 

Zdroje: fashion.telegraph.co.uk, www.vogue.co.uk, www. asos.com