Čerešnička na torte

Lákavé, rozprávkové, chutné… Aj tak by sa dali opísať cheescaky, cupcaky a tortičky Kataríny Kaššovej. Mladá šikovná cukrárka sa začala pečeniu venovať hneď po skončení vysokej školy. Zo záľuby sa stala práca, ktorú ju napĺňa a robí šťastnou, a aj preto vkladá do každého dezertu lásku, vášeň a pozitívnu energiu.

O svoje vychýrené dezerty sa rozhodla podeliť v novej knihe ČEREŠNIČKA NA TORTE. Objavíte v nej viac ako štyridsať autorkiných obľúbených receptov. Ich príprava je jednoduchá, založená na prírodných, kvalitných a bežne dostupných ingredienciách a zvládne ju aj začiatočníčka. Ponorte sa do sladkého pečenia a vytvorte dezert, do ktorého sa zamilujete.
Kniha vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri, viac na www.fortunalibri.sk.

Upečte si sladký sen
Katarína Kaššová
,
autorka knižnej novinky Čerešnička na torte: „Na pečení mám najradšej jednoduchosť a prirodzenosť. Páči sa mi, keď je torta ozdobená tematicky podľa ročného obdobia, či keď jej vzhľad odzrkadľuje príchuť, prípadne účel, na ktorý bola zhotovená.“

Okrem receptov na jednoduchšie dezerty v knihe nájdete aj návody, ako upiecť, poskladať a ozdobiť moderný naked cake, ako pripraviť štandardné, mini či takzvané „giant“ cupcaky alebo spôsob, akým jednoducho a chutne zhotoviť originálnu dekoráciu a vytvoriť unikátnu tortu. Na zdobenie autorka využíva rôzne druhy sezónneho ovocia, čokoládové dekorácie, živé kvety, orechy a mnohé iné vlastnoručne vyrobené doplnky, ktoré tortám dodávajú jedinečný vzhľad. Všetky recepty vrátane vlastnoručne pripravovaných ozdôb sprevádzajú nádherné fotografie.

Obalka knihy_Ceresnicka na torte_zdroj Fortuna Libri