Celosvetový World Recycle Week, otvorenie Escape room, premiéra videoklipu a iniciatíva zberu oblečenia

Tento týždeň zahájilo H&M globálne environmentálne hnutie, World Recycle Week s novou piesňou a videoklipom od slávnej umelkyne M.I.A. Okrem toho sa dnes v Bratislave spúšťa neobyčajný projekt Escape room.

Primárnym cieľom World Recycle Week je zvýšiť povedomie ľudí o životnom prostredí, keď nakupujú nové oblečenie. Počas tohto obdobia je cieľom H&M zhromaždiť 1000 ton nechceného alebo opotrebovaného oblečenia od zákazníkov, vo viac než 3600 obchodoch po celom svete.

Táto iniciatíva je súčasťou cieľa H&M uzavrieť kruh v móde (Close the Loop), recyklovať nechcené oblečenie na vytvorenie recyklovaných textílií na výrobu nových produktov.

Na zvýšenie povedomia M.I.A. natočila exkluzívne hudobné video pre H&M, ktoré sa zameriava na environmentálny vplyv oblečenia putujúceho na skládky na životné prostredie. Video je dostupné tu: https://www.youtube.com/watch?v=f7MskKkn2Jg

Navyše, v Bratislave H&M pripravilo špeciálnu hru pre World Recycle Week: medzi 21. a 24.aprílom bude v Sade Janka Kráľa za Auparkom otvorená Escape room, kde si ľudia môžu otestovať svoje schopnosti a vedomosti o životnom prostredí. Počas týchto 4 dní budú riešiť tímy 2-6 ľudí úlohy týkajúce sa módy. Počas tohto týždňa môžu zákazníci okrem do obchodov nosiť použité odevy a textílie aj do Escape room a len počas tohto týždňa získajú dvojnásobné množstvo kupónov!

Viac informácií o Escape room môže nájsť na Facebookovej stránke: https://www.facebook.com/events/1748249048788357/